Domácí nastoupili poprvé bez odvolaného kouče Pavla Hulvy a aktuálně třetí tým druholigové tabulky skupiny východ měl dočasně na povel dosavadní asistent Zdeněk Novosad.

Protivník z města automobilů, kterého přijela do Šumperku povzbudit i početná skupina fanoušků, si za celý zápas nevytvořil prakticky žádnou výraznější šanci a Draky předčil jen v počtu vyšších udělených trestů.

Draci otevřeli skóre v 11. minutě, kdy se po vyhraném vhazování trefil z první Radek Fischer, jinak se ale v úvodní třetině moc zajímavých momentů neurodilo.

Pavel Hulva
Trenér Pavel Hulva u Draků skončil, loučí se i obránce Petr Procházka

Během druhého dějství následně Šumperk definitivně zamířil za ziskem dalších tří bodů z domácího stadiónu, za záda gólmana Hromady poslal hned čtyři kotouče.

Nejprve hosté pykali čtyři minuty v oslabení při vyloučení Baila. V početní nevýhodě ale nejprve Kopřivnice sama zahrozila z přečíslení dva na jednoho.

Záhy však hosté hráli v šesti a Drakům se rázem naskytla výhoda pět na tři, tu sice nevyužili, ale v klasické převaze se již prosadili, do odkryté klece dával Michal Vymazal. Stejný hráč se pak prosadil v polovině utkání z pohotové dorážky.

Později si zapsal svou druhou trefu večera i Radek Fischer, jenž po akci Bažanta pohodlně doklepl puk do prázdné kopřivnické brány.

Definitivní destrukci Tatrovky dokončil další využitou přesilovkou obránce Jakub Schejbal, jehož akce by se neztratila ani ve „zlaté helmě“. Šumperský zadák si najel do střelecké pozice, kdy se ještě kličkou stačil zbavit soupeře a kotouč poslal přesně pod víko.

Miloš Zeman při prezidentské návštěvě Šumperku v roce 2015
Na severu kraje vládne Zeman. S velkým náskokem

Třetí část odstartovala zřejmě největší možností hostů, když z protiútoku po střele Adama Kofroně zazvonila za Lakosilem tyč.

O chvíli později na druhé straně uháněl sám na branku Lukáš Králík, kterému zabránil ve skórování na hranici faulu gólman Hromada, sudí ale nechal celou situaci bez povšimnutí.

Ke konci střetnutí se však rozhodčí rozhodně nenudil, když udělil dva vyšší tresty po potyčce Matěje Bažanta s Michalem Krutilem.

A přestože se Kopřivnice v posledních minutách sympaticky snažila alespoň o čestný úspěch, Draci nakonec čisté konto uhájili.

„Pro kluky to dnes asi nebylo úplně jednoduché po tom odvolání hlavního trenéra, ale měli jsme štěstí, že jsme ve druhé třetině dali ty rychlé góly a zápas jsme si potom pohlídali. Smekám před hráči, jak to zvládli, udělali mi velkou radost,“ okomentoval ve zkratce sobotní duel Zdeněk Novosad, provizorní kouč Draků.

Draci Šumperk – HC TATRA Kopřivnice 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Fischer (Lehečka), 28. Vymazal (Králík, Kovařík), 31. Vymazal (Králík, Kovařík), 35. Fischer (Bažant), 38. Schejbal (Vymazal, Kovařík). Rozhodčí: Maršálek - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 2:4, navíc Bažant (Šumperk) 5 minut plus trest do konce utkání - Hromada (Kopřivnice) osobní trest 10 minut, Gola, Krutil (oba Kopřivnice) 5 minut plus trest do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 758.
Šumperk: Lakosil – Sedlák, Řezáč, Schejbal, Gewiese, Ďurkáč, Bažant, Šťáva – Vachutka, Cink, Půhoný - Kovařík, Vymazal, Králík – Fischer, Lehečka, Ostřanský – Hroch, Müller. Trenér: Zdeněk Novosad.
Kopřivnice: Hromada - Heinzl, Stříž, Marek, Mrowiec, Krutil, Bail, Fojtík, Merenda – Pěnčík, Tomášek, Vyčesaný – Mach, Bartošák, Kofroň – Červenka, Gola, Hrubý. Trenér: Jaroslav Kofroň.