Už dnes od 18 hodin se představí na horkém ledě Hodonína, kde v základní části dvakrát vyhráli.

Ale taky tam utržili jeden debakl. Ještě pod vedením bývalého kouče Pavla Hulvy vezli na začátku prosince z jihu Moravy ostudný výsledek 3:9.

Jinak Šumperští do Hodonína jezdili rádi. Ze tří výletů na zimní stadion Václava Nedomanského vykřesali dvě vítězství. A co víc, doma Drtiče přelstili hned třikrát.

Jenže to byla základní část. Teď se má situace jinak. Hodonín zvládl vytrvalostní závod s Draky o druhé místo, díky čemuž nemusel absolvovat náročné předkolo.

Zatímco modro-oranžoví šetřili po dobu dvou týdnů síly, Severomoravané válčili v překvapivě napínavé sérii s Tatrou.

„Náročný program soutěže není dobrý, je to pořádný zápřah,“ posteskl si šumperský trenér Jozef Zavadil. „Jen blázen mohl vymyslet, že je mezi jednotlivými zápasy jednodenní přestávka, to jde proti fyziologii.“ Pravda, Draci stihli pět duelů předkola za málo uvěřitelných devět dní.

Přesto teď musí hledat síly, pokud chtějí přejít přes odpočaté Drtiče. „Nemluvě o tom, že nás hraje asi třináct. Hodonín bude každopádně uvolněný. Těžko říct, jestli nám pomůže rozehranost, určitě je na hráčích cítit únava. Dostali i přesné pokyny, co mají jíst a jak se starat o tělo,“ vysvětloval lodivod Draků.

Program semifinále:
14. 3. Hodonín – Šumperk (18:00)
16. 3. Šumperk – Hodonín (18:00)
18. 3. Hodonín – Šumperk (17:00)

Případný 3. a 4. zápas:
20. 3. Šumperk – Hodonín (18:00)
22. 3. Hodonín – Šumperk (18:00)

Play-off s Hodonínem po letech

I program semifinále, které se hraje na tři vítězné mače, vypadá nadmíru našlapaně. Šumperk začne dnes kláním u slovenských hranic, v pátek už jej čeká domácí bitva. Načež v neděli znovu stráví dlouhé kilometry na cestách.

„Jsou jen dvě možnosti,“ uvažoval Zavadil. „Buď se zocelíme tak, že nás nezastaví vůbec nikdo, nebo nás Hodonín přejde naprosto jednoznačně. Jsou bruslivý tým, hrají silově v rozích. Ale uvidíme, stát se může všechno,“ věděl.

Kromě únavy visí nad Draky ještě jedna potíž. Jmenuje se venkovní utkání. V předkole s Kopřivnicí nedotáhli do vítězného konce ani jeden duel ve sluji soupeře. Spolehnout se museli na domácí prostředí. Což může být problém, v cestě za postupem do finále stojí potřeba minimálně jednoho venkovního úspěchu.

Šumperk a Hodonín a sebe v play-off narazí poprvé od roku 2007. Tehdy Draci porazili Jihomoravany 3:1 na zápasy a slavili postup do druhé nejvyšší soutěže.