Poslední prosincový duel Na Lapači poté přinesl především parádní vystoupení vsetínského útočníka Vladimíra Luky. Nedávná posila Valachů zatížila konto Draků čtyřmi góly.

Střetnutí plné vyloučení, v němž sudí rozdali i tři desetiminutové tresty, však odstartovali daleko lépe hosté, kteří opět dokázali suveréna druholigové skupiny východ notně potrápit.

Skóre duelu otevřel nejlepší šumperský střelec Daniel Vachutka, když hned ve 4. minutě proměnil první vážnější akci svého týmu a bekhendovým pokusem zajistil Drakům vedení.

Vsetín se dočkal vyrovnání v přesilovce, kdy si svou první trefu večera připsal Vladimír Luka, těsně před polovinou utkání však Šumperk znovu vedl.

Hosté korunovali svůj zlepšený výkon ve druhé třetině zásluhou Daniela Hrocha, jenž se prosadil střelou mezi Hromadovy betony.

Jenže záhy Draci opět pykali za svou nekázeň a další vsetínská početní výhoda znamenala opětovné vyrovnání, Svobodu v šumperské kleci překonal Lukáš Finsterle.

Stejný hráč navíc těsně před druhou přestávkou poslal favorita poprvé v zápase do vedení – 3:2.

Zkraje třetího dějství se následně podruhé zapsal do listiny střelců Vladimír Luka, kdy samostatný únik zakončil ukázkovým bekhendem a hosté rázem prohrávali dvougólovým rozdílem.

Draci i přesto nadále šlapali Valachům na paty a v 53. minutě zdramatizoval duel svým druhým gólem kanonýr Draků Daniel Vachutka, to ale bylo ze strany hostů všechno.

Vsetín navíc v samotném závěru definitivně pojistil zisk tří bodů dalšími dvěma brankami a znovu u toho byl ještě donedávna hráč Frýdku-Místku či Nového Jičína Vladimír Luka.

V 57. minutě nejprve dovršil hattrick, když vystihl chybnou šumperskou rozehrávku a trefil přesně pod horní tyč, aby 21 vteřin před závěrem pečetil výsledek na konečných 6:3 střelou do prázdné branky.

Další druholigové utkání sehrají šumperští hokejisté ve středu 4. ledna 2017, kdy se po delší přestávce představí opět na domácím kluzišti, od 18 hodin přivítají brněnskou Techniku.

VHK ROBE Vsetín – Draci Šumperk 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 11. Luka (Kolařík, Mojžíš), 32. Finsterle (Janáček), 38. Finsterle (Zúbek), 46. Luka (Ostrčil, Mojžíš), 57. Luka, 60. Luka (Ostrčil) – 5. Vachutka (Sedlák, Vymazal), 29. Hroch (Drtil), 53. Vachutka (Vymazal, Sedlák). Rozhodčí: Škach – Konvička, Rožánek. Vyloučení: 11:12, navíc Sedlák, Matějka (oba Šumperk) a Finsterle (Vsetín) 10 minut osobní trest. Využití: 3:1. Diváci: 3350.

Vsetín: Hromada – Jeník, Janáček, Ostrčil, Stuchlík, Žák, Mojžíš, Hryciow – Zúbek, Pokorný, Finsterle – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Luka, Čech, Hořanský – Kolařík, Vávra, Hrazdira – Vítek. Trenér: Luboš Jenáček.

Šumperk: Svoboda – Fišera, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Janota, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Cink – Králík, Fischer, Hroch – Langr. Trenér: Aleš Flašar.