Hosté pak měli skvělý nástup, když nejrychlejším gólem sezóny hned po dvanácti vteřinách hry otevřeli skóre zápasu a do konce úvodní části přidali i další trefu.

Jenže během druhé třetiny se Šumperk nevyvaroval výpadku, když Vsetín během pouhé půlminuty dvěma brankami srovnal krok. Krátce za polovinou utkání však šli Mladí Draci znovu do trháku.

Těsný náskok poté hosté kontrolovali až do 49. minuty, ve které domácí tým podruhé v zápase využil přesilovku a začínalo se zase od nuly.

Štěstí se však v závěru tentokrát přiklonilo na šumperskou stranu, když Matěj Trögner poslal kotouč o tyčku do sítě a zaznamenal tím vítěznou trefu.

David Moravec jako trenér na střídačce dorostenců Poruby
Šampión z Nagana koučoval v Šumperku dorost Poruby

Definitivně zpečetili Mladí Draci zisk veledůležitých tří bodů v posledních vteřinách střetnutí střelou do opuštěné klece při vsetínské power play.

„Až na těch deset minut ve druhé třetině, kdy jsme trochu přestali hrát a domácí vyrovnali, tak jsme byli v utkání lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. Konečně jsme se více prosadili i koncovce, která nás dlouhodobě trápí. Ale stále musíme bojovat dál,“ okomentoval ve zkratce sobotní duel trenér šumperských dorostenců Radek Kučera.

Jeho svěřenci teď v boji o finálovou šestku musí zvládnout čtvrteční duel doma se Zlínem a pokusit se překvapit i v sobotu na ledě vedoucího Havířova.

Zároveň pak musí doufat v zaváhání Přerova, se kterým aktuálně na dálku bojuje o poslední postupové místo.

VHK ROBE Vsetín - HK Mladí Draci Šumperk 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 26. Adámek (Babeliak), 26. Kočí (Tobola), 49. Babeliak (Adámek, Kunst) – 1. Fibigr (Kučera), 7. Kareš (Fibigr, Kučera), 33. Kučera (Kareš), 54. Trögner (Kučera, Koutecký), 59. Minařík.

Šumperk: Ryšavý – Kareš, Blaško, Koutecký, Panáček, Seidenglanz, Netolický, Slabý – Janech, Kučera, Fibigr – Šucha, Minařík, Trögner – Slováček, Burda, Diviš. Trenér: Radek Kučera.