I v případě, že utkání skončí po základní hrací době, následuje takzvané nadstavbové prodloužení, chcete-li nadstavba.

Ve zkratce: vítěz zápasu v šedesáti minutách bere tři body. O další bod navrch si to celky rozdají v nadstavbě. Jestliže je výsledek po třech třetinách remízový, hraje se prodloužení klasicky jako doposud s tím, že vítězný mančaft získá body dva a poražený jeden. K prodloužení (případně nájezdům) tak dojde pokaždé. Jeden tým může z utkání vytěžit až čtyři body.

Důvod novoty? Český hokej chce docílit zlepšení mladých hokejistů v prodlouženích a nájezdech, které na mezinárodních akcích často rozhodují důležitá střetnutí.

„Myslím, že to není nic špatného,“ mínil šéftrenér Mladých Draků Šumperk Petr Rutar. „Hráči se naučí vzít na sebe zodpovědnost. V rozhodujících okamžicích párkrát selžou, ale pak se to třeba naučí, od toho tady jsou.“

Máme se radovat?

Jenže jako většina novinek, i tahle má pár nevychytaných detailů. Hned začátek ročníku ukázal, že se kouči snaží v nedoladěných pravidlech hledat skulinky. Ve Vsetíně kvůli tomu dokonce padaly disciplinární tresty. A pak je tu ještě jeden zádrhel.

Představte si, že jste hokejistou týmu, který zvítězí (například 5:3) po základní hrací době. Vy a vaši spoluhráči máte oprávněnou radost z vítězství. Ale pak přijde nadstavba, uděláte chybu na modré čáře a soupeř z úniku skóruje. Najednou se raduje druhá strana barikády a vy netušíte, jestli opravdu slavit původní výhru.

„Já jsem rozuměl důvodům, proč svaz tuto změnu zavedl,“ pokračoval Rutar. „Nevidím problém a nejsem proti tomu.“

Až dlouhodobější horizont ukáže, jestli šlo o správný krok. Dorostenci Mladých Draků Šumperk si nadstavbu zatím vyzkoušeli ve všech duelech. Dvakrát uspěli a třikrát o bonusový bod přišli.