„Pro Dávida Kohúta je důležité, že zastavil své prvoligové sezóny, které vesměs trávil po hostováních ve druhé lize a odehrál celou sezónu v jednom týmu. Snažili jsme se s panem Velčovským udržet co nejvíce hráčů z dosavadního týmu a Dávid je příkladem, že se nám daří prodlužovat kontrakty nejen s odchovanci, ale i s hráči, kteří byli součástí loňského týmu,“ prozradil na klubovém webu k setrvání čtyřiadvacetiletého útočníka kouč Draků Lukáš Majer.

Slovenský hokejista byl v nedávno skončeném ročníku pro Šumperk silnou zbraní především v nájezdech. V základní části možná neměl tak oslnivá čísla, během play dowm se však zařadil mezi nejlepší střelce Draků a v baráži byl dokonce nejproduktivnějším hráčem celého mužstva.

Lukáš Žálčík
Draci udrželi elitního střelce i klíčového obránce

Svůj potenciál by mohl naplno rozvinout v další sezóně mladý forvard Vojtěch Šuhaj, který přišel do podhůří Jeseníků teprve počátkem letošního února z druholigového Písku, tehdy coby druhý muž kanadského bodování Jihočechů.

V Šumperku následně při své premiéře v Chance lize stihl odehrát patnáct zápasů s bilancí čtyř bodů (2+2). A herně zaujal především svou dravostí a tahem na branku.

„Vojta opakovaně potvrzoval bodově, i svým přístupem, touhu hrát výše než ve druhé lize. V těch utkáních, ve kterých za nás nastoupil, ukázal velkou perspektivu a zároveň velký kus práce před sebou. Věřím, že změna jeho přesunutí na centra z křídla bude pro něj možností, jak ještě více ukázat své kvality a plně se prosadit v první lize,” řekl na adresu hráče, jenž má na kontě i dva extraligové duely za Plzeň, trenér Šumperku Lukáš Majer.

Zatím posledním přírůstkem do nově se tvořící šumperské party je potom Petr Antoníček, útočník původem z Prostějova, který minulý rok pro Draky odvedl zejména plno „černé práce“ a v šumperském dresu mohl oslavit i svůj premiérový gól mezi muži.

Asi nejzvučnějším jménem ze tří nových posil Draků je obránce Filip Eliáš (číslo 76).
Stabilní zadák Dukly či bývalí hráči Havířova. Draci představili první posily

„V loňské sezóně s námi prošel těžké bitvy a spoustu náročných chvil, ať už to bylo během play down, v baráži nebo i během základní části. Díky jeho stabilnímu přístupu nám přišlo na místě, abychom Petra podepsali i na další sezónu. Jsme moc rádi, že zůstává členem Draků další hráč z úspěšné sezóny 2021/2022 a to i z důvodu, že pochází z Olomouckého kraje. Tudíž má vazbu k regionu. Zároveň věříme, že vyjádření důvěry ze strany klubu mu pomůže k bodovější a efektivnější sezóně z jeho individuálního pohledu, než tomu bylo letos. V týmu odváděl ve čtvrté formaci spoustu neviditelné práce, jako jsou bloky či práce v oslabení. A my pevně věříme, že se povede jeho výkony posunout směrem dopředu,” dodal na závěr šumperský lodivod.

Aktuální kádr Draků pro sezónu 2022/23:

Brankáři: zatím nikdo

Obránci: Tomáš Drtil, Štěpán Dudycha, Filip Eliáš, Patrik Kadeřávek, Ludvík Rutar

Útočníci: Petr Antoníček, Jakub Horký, Adam Křemen, Dávid Kohút, Vojtěch Šuhaj, Daniel Vachutka, Lukáš Žálčík