Kuriozitou celého střetnutí je jistě i skutečnost, že stejný počin, tedy bilance 3+3, se povedl také přerovské posile Richardu Nemcovi, se kterým zadák Prostějova nastoupil v jedné pětce. Došlo tak i na hodnocení málo vídané spolupráce Zubra a Jestřába.

„Jsem spokojený, že se mně zápas takto povedl, ale napadalo to tam i ostatním klukům, za což jsem taky rád. Ale nejdůležitější jsou tři body pro tým,“ řekl úvodem skromně Tomáš Drtil po svém parádním představení.

Draci na domácím ledě deklasovali Velké Meziříčí.
Dva hattricky a jasná výhra. Posily Draků režírovaly destrukci Velkého Meziříčí

Další třígolový večer v Šumperku

Ofenzivní zadák však nedal hattrick za Draky poprvé. Naposledy se mu takový kousek povedl na začátku roku 2017 v zápase proti Hodonínu.

„Vím, že to bylo taky doma a ve druhé lize, ale proti komu, to už bych si fakt nevybavil,“ pousmál se při šest let staré vzpomínce, kdy s nápovědou přispěchala redaktorka klubového webu při pozápasových ohlasech.

A zatímco tehdy Draci na svém ledě prohráli těsně 5:6, teď si poslední listopadový víkend mohl vychutnat jasnou výhru i ovace fanoušků.

„Dnešní utkání jsem si užil,

hlavně jsem v Šumperku doma, jsem odchovanec, mám tady rodinu. Jsem rád, že všechno tak pěkně vyšlo. I diváci si zasloužili takový zápas, který proběhl celkem v klidu,“ líčil své dojmy bezprostředně po skončení povedeného utkání, které přineslo vůbec jednu z nejvyšších výher Draků v novodobé historii klubu.

Velká konkurence mezi Jestřáby

Mnoho příznivců pak asi bylo příjemně překvapeno, že se obránce, který si v minulosti krátce zahrál i extraligu za Kladno, objevil v šumperském dresu i přesto, že Prostějov ve stejný den v rámci Chance ligy doma čelil Třebíči.

„Seběhlo se to celkem rychle. Do Prostějova dorazili dva noví obránci (Jan Pohl a Jakub Kubeš - pozn. aut.), takže v zadních řadách se hodně zvýšila konkurence. Navíc mně nevyšlo předchozí utkání na Slavii, takže přišel telefon, že se mám hlásit na tréninku v Šumperku,“ vysvětlil Tomáš Drtil své opětovné angažmá v šumperských barvách.

O patro výš za prostějovské Jestřáby potom zdejší odchovanec nastupuje pod vedením trenérské dvojice Martin Janeček – Lukáš Majer, se kterými se zná již z doby, kdy Draci brázdili ledové plochy Chance ligy.

„Vždycky se mi pod nimi hrálo dobře a nikdy jsem ani s jedním neměl žádný problém,“ uvedl na rovinu Tomáš Drtil.

Zubr a Jestřáb v jednom týmu

S bilancí 3+3 následně nezůstal v sobotním zápase s Velkým Meziříčím osamocen, když stejný kousek předvedl už zmíněný útočník Richard Nemec, který v Chance lize působí v barvách konkurenčního Přerova.

„Ale nějakou rivalitu mezi námi nečekejte, spíš se v kabině společně zasmějeme. Bereme to tak, že teď prostě hrajeme v jednom dresu za Šumperk. Byli jsme rádi, že jsme si i s ostatními kluky v lajně mohli užít dobrý hokej, dali pěkné góly a snad tím nalákáme další fanoušky do ochozů,“ řekl autor šesti bodů z víkendového klání 2. ligy.

„Šumperk to má zatím ve druhé lize těžké, je tady hodně mladý tým, ale věřím, že výkony Draků půjdou nahoru,“ dodal záhy.

A jak dlouho se vlastně zkušený zadák zdrží v šumperském dresu?

„Vůbec momentálně netuším. V Šumperku teď budu trénovat, ale klidně může během pár dní nebo později přijít telefonát, abych se zase hlásil v Prostějově,“ dodal závěrem Tomáš Drtil, který letos za Draky absolvoval už jedno utkání během reprezentační pauzy.

Vizitka Tomáše Drtila

Tomáš DrtilTomáš DrtilZdroj: Deník / Miroslav Pergl

Narodil se 30. srpna 1990 v Šumperku, kde dělal i první hokejové krůčky. V juniorských letech ještě nepatřil mezi šumperské tahouny a zkušenosti sbíral i v krajské lize v barvách Moravské Třebové.

V šumperském áčku debutoval v magické datum 22. 2. 2010, v utkání o záchranu 1. ligy ihned dával gól Chrudimi, prohře 4:9 a sestupu ale nezabránil. V dalším ročníku tak už působil v druholigovém kádru Šumperku a pomohl k okamžitému návratu do druhé nejvyšší soutěže.

Draky opustil v roce 2012, jednu sezonu působil v prvoligovém Písku a během ročníku 2012/13 posbíral i dosud jediných 8 ryze extraligových startů v dresu Kladna.

V další sezoně si zahrál za Most a následoval přesun do Olomouce, s níž oslavil i velkolepý návrat do extraligy.

Místo nejvyšší soutěže však následoval návrat domů. V Šumperku se od té doby objevuje pravidelně, výjimkou byly ročníky 2017/18, kdy hostoval v Havířově, a 2020/21, který odehrál kompletně v Prostějově.

Jinak Tomáš Drtil každou sezonu zanechal v Šumperku výraznou stopu, podruhé s týmem slavil i návrat do první ligy a třeba v sezoně 2021/22 byl nejvytíženějším hráčem Chance ligy.