„Budíček, budíček,“ ozývalo se na začátku třetí třetiny šumperským zimákem. Draci totiž v tu chvíli prohrávali už 0:3 s mančaftem, který do příjezdu na led Draků marně vyhlížel jakýkoli úspěch. K nemilému překvapení fanoušků modrožlutých se premiérová radost Orlů konala právě v Šumperku. Přitom domácí do partie vstupovali jako vedoucí mužstvo 2. ligy – skupiny Východ.

„Na to se snad nedá říct vůbec nic,“ smutnil šumperský trenér Jozef Zavadil. „Tým předvedl úplně to samé, co minulý zápas v Písku. Hrajeme celou dobu na jednu bránu, máme spoustu střel a nedáme nic. Pokud poslednímu týmu vstřelíme jeden gól, navíc na domácím ledě, tak na to nemůžu snad říct nic,“ žehral.

Už úvodní třetina předznamenala, že by mohl nastat problém. Draci tvořili řadu zajímavých příležitostí. Na brankáře Reného Svobodu, který ještě minulou sezonu oblékal jejich dres, ovšem recept nenašli.

Splašená hra Draků


Ani Orlová nebyla při zakončení dlouho úspěšná. Ale dočkala se. Nejprve Šumperk ve 40. minutě úvodní trefou večera zmrazil Janiczek. Jen o deset vteřin později zařídil druhou hostující radost Kysučan. Publikum na tribunách nechápavě vrtělo hlavou.

Futsalisté Jeseníku.
Gamaspol v napínavém mači přehrál Vysoké Mýto, Macura dal hattrick

„Děs a hrůza,“ pokračoval Zavadil. „Chápu, že to je sport, navíc mužstvo chtělo a makalo. Ale naše hra je celkově taková splašená. Mlátíme to tam hlava nehlava, bez dobrého finálního zakončení. Popravdě je mi z toho špatně. Nejspíš budeme muset hrát i doma zezadu a na brejky, jinak to nepůjde.“

Během prostředního dějství Orlová nasázela tři góly a domů nakonec vezla překvapivě vysoké vítězství 5:1. Drakům zbyly oči pro pláč, ve středu 17. října pojedou napravovat reputaci do Opavy. Po porážce od Orlů spadli na třetí příčku tabulky.

DRACI ŠUMPERK – HC Orlová 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)


Branky a nahrávky: 59. Plášek (Hroch, Haloda) - 40. Janiczek (Brodek), 40. Kysučan (Kovařík, Šmíd), 41. Brodek (Štěpánek, Sladkovský), 43. Kovařík (Šmíd, Kysučan), 56. Sladkovský (Hovsepyan, Akhmetianov). Rozhodčí: Dufka – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 3:5. Bez využití.

Šumperk: Kristín – Drtil, Sedlák, Řezáč, Gewiese, Kužílek, Haloda – Vachutka, Romančík, Plášek – Ostřanský, Pokorný, Vorobjev – Kočica, Hroch, Urban – Šíp, Antonov, Blecha. Trenér: Jozef Zavadil.

Orlová: Svoboda – Janiczek, Kropka, Szturc, Spálovský, Puškár, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Sladkovský, Šmíd, Kovařík, Klíma, Tvrdík, Brodek, Dang, Akhmetianov, Hovsepyan, Kysučan. Trenér: Darek Stránský.