Kdo čekal jasnou záležitost, ten se pořádně spletl. Po debaklu ve Valašském Meziříčí dokázali hosté tentokrát držet se svým favorizovaným protivníkem krok po celý zápas.

Dokonce si vytvořili i první obrovskou šanci, když hned v úvodu se ocitl tváří v tvář šumperskému gólmanovi budějovický Roman Alexa, svou možnost však naštěstí pro Draky nevyužil.

I přesto se nakonec celek Žihadel jako první ujal vedení, když David Horký ve 12. minutě využil přesilovou hru. A později málem Šumperk inkasoval podruhé při vlastní početní výhodě.

„Do zápasu jsme vstoupili hodně nervózně. Nepůsobili jsme moc kompaktním dojmem, příliš nám nešlo založení útoku,“ prozradil nejprve šumperský kouč Martin Janeček.

„Od druhé třetiny už jsme ale byli lepším mužstvem, vytvořili si řadu šancí, jenže každou naší drobnou chybičku dokázali hosté potrestat, proto byli neustále ve hře a zápas byl dramatický až do konce,“ uvedl dále lodivod Draků.

Ve druhé části domácí celek těžil z produktivity své první formace, když po pěkných akcích nejprve otočil skóre dvěma zásahy Jan Milfait a později přidal gól na 3:1 Tadeáš Jaroš.

Jenže další kanonáda domácích se bohužel nekonala, naopak protivník stačil srovnat krok a na začátku závěrečné dvacetiminutovky se tedy začínalo opět od nuly.

S přibývajícím časem Šumperk stupňoval svou aktivitu, jenže stále narážel na pozorného brankáře Davida Vacka v kleci Žihadel.

Velký večer ale tentokrát prožil domácí útočník Jan Milfait. Když už se pozvolna schylovalo k prodloužení, dostal hokejista se slavným číslem 66 na zádech perfektní přihrávku od Daniela Vachutky a v 57. minutě dokonal svůj hattrick, čímž Drakům zajistil plný počet bodů z tohoto klání.

„Dneska jsme doslova vydřeli vítězství. Nemyslím si, že bychom soupeře podcenili, spíše to trápení přičítám nervozitě a přemíře snahy, ukázat se v prvním zápase na domácím ledě. Navíc hosté byli houževnatí a hráli velice dobře,“ dodal na závěr trenér Draků Martin Janeček

Draci Šumperk – HC Moravské Budějovice 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Milfait (Sedlák), 33. Milfait (Vachutka, Jaroš), 37. Jaroš (Drtil), 57. Milfait (Vachutka, Drtil) – 12. Horký (Kruckovyč), 38. Sigmund, 43. Piš (Horký). Rozhodčí: Maťašovský – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 770.

Šumperk: Wanecki – Sedlák, Drtil, Gewiese, Kabelka, M. Haloda, Řezáč – Vachutka, Milfait, Jaroš – Pokorný, Spratek, Krejčiřík – Hroch, Antonov, Scheuter – Šíp, Müller, Urban. Trenér: Martin Janeček.