„V šestku pořád věřím,“ řekl po nevydařeném zápase v Havířově Peksa.

Porážce 2:5 na ledě druhé týmu druhé ligy nedokázal zabránit. „Štěstí se přiklonilo na stranu Havířova. I když soupeř byl na tom určitě bruslařsky lépe,“ pravil Peksa.

Ten je po příchodu do Hodonína v plné permanenci. Na Technice, s Uničovem i v Havířově si pořádně zachytal.

„Určitě se mně vždycky chytalo lépe, když jde na mě spousta střel. Takovéto zápasy vždycky přivítám. I když u každého brankáře je to stejné,“ míní Peksa.

Zraněnými zdecimovaný tým je čtyři kola před koncem základní části na osmém místě. Na vytouženou šestou pozici ztrácí Drtiči dva body.

„Tým je oslabený, hráčů je málo. Velká marodka hraje velkou roli a určitě se podepsala na výkonech a výsledcích,“ pronesl odchovanec Šumperku.

Peksa je pokračovatelem rodu šumperských brankářů. Otec Pavel chytal na Tyršově stadionu dlouhé roky. Talentovaný gólman, který osmadvacátého prosince oslaví jednadvacáté narozeniny, prošel v Šumperku všemi mládežnickými kategoriemi. S Draky se radoval z historického postupu juniorky do extraligy.

Dálka mu nevadí

První start za muže si Peksa připsal 27. února 2008, kdy ve 27. minutě utkání s Berounem vystřídal v brance za stavu 0:4 Radka Tihláře. V minulé sezoně sbíral mladík cenné zkušenosti v Uničově. Před letošní sezonou se vrátil domů. Po příchodu zlínského brankáře Štůraly však přišel o místo jedničky a s úlevou přijal nabídku Drtičů.

„Přestup jsem přivítal. I když je Hodonín daleko od domova, vůbec mi to nevadí. Moc jsem podobnou šanci očekával,“ pravil.

Hlavním důvodem jeho odchodu ze Šumperku byla malá vytíženost.

„Byl to ten hlavní důvod. Ono je potřeba chytat. A že zrovna v Hodoníně, to bylo velké plus,“ tvrdí Peksa. O angažmá na Slovácku vůbec nepochyboval. „Když by mi někdo loni řekl, že budu chytat v Hodoníně, tak bych se mu asi vysmál. Letos se to ale naplnilo,“ prohlásil. „Každopádně změnu dresu jsem určitě přivítal,“ doplnil.

O mladého brankáře byl zájem i v jiných druholigových klubech. Peksa dal nakonec přednost Drtičům. Svého rozhodnutí zatím nelituje.

„V Hodoníně všechno funguje, na nic si nemůžu stěžovat,“ řekl na adresu nového klubu Peksa, který žádný rozdíl mezi bohatým Šumperkem a Hodonínem nevidí.

„Spoluhráči jsou stejně dobří v Šumperku jako v Hodoníně. Kabina je perfektní, kluci supr,“ pochválil nové parťáky Peksa.

Toho čeká před Vánocemi hokejový svátek. Ve středu 22. prosince totiž dorazí do Hodonína právě Šumperk. A Peksa se bude chtít na bývalý tým vytáhnout.

„Těším se hodně,“ přiznává. „Všude jsem hlásil, že když Draky porazíme, tak to bude nejkrásnější dárek k Vánocům,“ těší se na šlágr Peksa.

Ten je pořád v kontaktu s bývalý hráči a kamarády.

„V sobotu po utkání jezdím domů, takže se s kluky i vidím,“ uvedl nový oblíbenec hodonínských fanoušků, který po zápase s Uničovem slavil před kotlem hodonínských fandů. Skákal rybičky na led, zvedal ruce a diváci skandovali jeho jméno.

„Patří to k hokeji a dělám to rád,“ říká s úsměvem Peksa. „Stejně jsem bavil i diváky v Šumperku. Ale tam jsem k tomu moc příležitostí nedostal,“ uzavřel.