Jenže ne dlouho. Rozhodčí trefu pro posunutou brankovou konstrukci neuznal. Draci pak padli 2:3 po prodloužení.

„Pánem na ledě je sudí, my už s tím nic neuděláme,“ mrzelo slovenského forvarda Michala Romančíka.

Narazili jste na Žďár, což je jeden z nejsilnějších týmů druhé ligy. Jste i přes prohru spokojeni s výkonem?
Na jednu stranu jsme, ale na druhou stranu ne. Remíza po základní hrací době byla podle mě zasloužená, výsledek odpovídal hokeji na ledě. Samozřejmě nás mrzí prodloužení, je to většinou takový vabank. Hosté dali po naší chybě gól a rozhodli.

Hraje se vám proti papírově silnějším soupeřům lépe? Na rozdíl od těch slabších jen nebrání výsledek a předvádí útočný hokej.
To bych ani neřekl. Třeba Opava, s níž jsme hráli o zápas dříve, tak je taky velmi kvalitní. Naše druholigová skupina je strašně vyrovnaná, všichni se snaží nás porazit a sesadit z prvního místa tabulky.

Dal jste za uplynulá dvě utkání tři branky. Pomáhá vám časté skórování k větší sebedůvěře?
Je pravda, že mi góly psychicky pomáhají. Měl jsem předtím nějaké zápasy, kdy se mi nedařilo úplně podle představ, trošku jsem se v tom topil. Ale ze všeho nejdůležitější je, aby mé branky pomohly týmu bodovat, pak budu spokojený.

Mohli jste na konci třetí třetiny dát gól na 3:2. Rozhodčí ale branku neuznal, protože údajně padla do posunuté klece. Jak jste situaci viděl?
Byl jsem v daný okamžik na střídačce. Ale můj názor je, že podle pravidel to měl být gól. Jenže pán na ledě je sudí, který rozpažil, takže bohužel trefa neplatila. Teď už s tím nic neuděláme.

Chystali jste na Žďár nějakou speciální taktiku?
Nevěděli jsme o nich vůbec nic, připravujeme se na každý tým úplně stejně, hrajeme pořád stejný systém. Není důležité, proti komu hrajeme, chceme pokaždé odvést maximum.

Draky jste posílil v létě. Jak zatím hodnotíte pobyt v Šumperku?
V pohodě, líbí se mi tady. Zázemí je super a máme dobrou partu v kabině. Doufám, že to tak bude i dál, také šumperští fanoušci jsou výborní a dokážou udělat parádní kulisu, ženou nás každý zápas za výhrou.