Šumperk tak opět uhájil vedoucí postavení na čele druholigové tabulky před dotírajícím Havířovem, jenž otočil zápas v Prostějově a vydřel těsnou výhru 2:1.

Draci vyhráli již sedmý zápas v řadě, gólman Tomáš Štůrala si potom připsal premiérové čisté konto v šumperském dresu a drží si vynikající průměr 1,15 inkasovaných branek na zápas.

Přestože měli většinu první třetiny puk na svých hokejkách hlavně Draci a vytvořili si řadu dobrých střeleckých pokusů, skóre v této části hry zůstalo bezbrankové. Soupeři se do sebe zaklesli bez respektu. Jak čas ubíhal, začala být zjevná převaha hostů. Napomohly jim v tom i dvě přesilovky. V té první Draci domácí uzavřeli v jejich třetině a jen díky Žurkovi zůstávalo na ukazateli skóre 0:0.

Největší šanci skórovat pak ale měla domácí Břeclav. Pouhých 22 vteřin před úvodní přestávkou nařídil rozhodčí po faulu na Igora Čikla trestné střílení. Při něm si útočník Lvů však najel hodně do strany a následný blafák již nestačil provést.

„Měli jsme výborný vstup do zápasu. Soupeře se nám podařilo zatlačit do jeho obranného pásma, přehrávali jsme jej, bohužel se nám naši aktivitu nepodařilo vyjádřit střelecky,“ prozradil trenér Draků Radek Kučera.

Druhou část načali domácí v oslabení, které ale zahráli bravurně. Vzadu s jistým Žurkem odolávali mnohým útokům Draků a sami poté vyráželi do protiútoků.

Po jednom z nich už diváci zvedali ruce nad hlavu, jenže Paškova střela rozvlnila jen bočí síť ještě před nedávnem extraligového brankáře Draků.

O osudu utkání rozhodla 40. minuta zápasu. Na trestné lavici seděl Dora, když Sedlák vystřelil od modré a puk zmizel v Žurkově výstroji. Jeden z dorážejících hráčů hostů byl ale tak důrazný, že se puk z pod Žurkovy lapačky tak tak doklouzal za brankovou čáru.

To rozvířilo emoce na ledě i v hledišti. Za následné protesty inkasoval Žurek osobní trest, na vedení Šumperka se ale nic nezměnilo.

Nervózní a vypjatá bitva o každý centimetr ledu pokračovala i v závěrečné třetině. Ani jeden z týmů nedokázal v nabídnutých přesilovkách udeřit.

V jedné břeclavské dokonce ujel Hulva, ale puk mu na poslední chvíli vypíchl holí Rajnoha. Šumperská mašinérie si ve třetí třetině dala oddech, jen bránila a nechala hrát domácí. Ti sice soupeře přestříleli, Štůrala byl ale jistý.

Domácí dostali sice v posledních dvou minutách možnost přesilovky, ale místo tlaku a odvolání brankáře jim hosté téměř nepůjčili puk. Zrodil se tak veskrze fotbalový výsledek 0:1.

Není bez zajímavosti, že nejproduktivnější šumperský hráč Michal Velecký se letos poprvé v mistrovském utkání nezapsal do statistik, čehož však pod dojmem výhry určitě nemusí litovat.

„Bohužel jsme v začátku zápasu neproměňovali obrovské šance, to vše ve chvíli, kdy jsme měli jednoznačnou převahu. Počítali jsme s tím, že toto nebude jednoduchý zápas. Po první brance jsme hráli hlavně zezadu, dostávali jsme se i do šancí, ale bohužel jsme museli ubránit i některá zbytečná vyloučení. Kdybychom dali v první třetině z našich šancí góly, vypadal by ten zápas jinak,“ konstatoval kouč Draků Radek Kučera.

„Prohráli jsme jediným gólem, ono je ve finále vcelku jedno jakým. Z naší strany byla skvěle fungovala obrana, moc místa jsme jim nenechávali, což je dobře, protože Šumperk má obrovskou sílu v útoku. Směrem dopředu už to tak skvělé nebylo, zase jsme doplatili na nevyužité přesilovky, hlavně dvě minuty před koncem, kdy jsme se ani nedostali ke střele. To je naše momentální bolest,“ hodnotil utkání břeclavský trenér Pavel Nohel.

Další střetnutí sehrají Draci již ve středu 17. listopadu od 18 hodin, kdy doma přivítají v atraktivním derby celek LHK Jestřábi Prostějov.

HC Břeclav – Salith Šumperk 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 40. Sedlák (Ambruz, Hulva). Poměr střel: 17:30. Vyloučení: 7:6, navíc Žurek (Břeclav) OT 10 minut. Využití: 0:1. Rozhodčí: Hejduk – Brabec, Pospíšil. Diváci: 313.
Břeclav: Žurek – Rajnoha, Dora, Zapletal, Svoboda, Nedvěd, Škápik, J. Novák – E. Novák, Čikl, Hrůza - Klimovič, Kurial, Bolfík - Fiedler, Paško, Barták – Grmela.
Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, T. Drtil – Matějka, Meluzín, Novosad - Brunec, Hulva, Ambruz – Červenka, Velecký, Haas.