HC RI-Okna Zlín – MK Mladí Draci Šumperk 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)

Na zlínském ledě si juniorský celek Šumperka připsal vůbec nejtěžší porážku v dosavadním průběhu naší nejvyšší soutěže. Navíc poprvé vyšel tým nováčka střelecky naprázdno, když nedal ani jeden gól.

„Ve Zlíně jsme podali výkon, který s hrou extraligového mužstva nemá nic společného. Protivník nás přehrál ve všech činnostech. Sice jsme se soupeřem poměrně dlouho drželi vyrovnaný výsledek, jenže poté nám domácí díky důrazu před brankou dokázali postupně odskočit,“ konstatoval smutně k nepovedenému duelu trenér šumperských juniorů Petr Rutar.

Jeho svěřenci poprvé inkasovali ve 14. minutě hry a tento těsný náskok následně vydržel na ukazateli skóre až do poloviny střetnutí, kdy Zlín dvěma slepenými trefami svému soupeři odskočil na tříbrankové vedení.

Závěrečná třetina se pak dohrávala prakticky v tréninkovém tempu, kdy měl kotouče na svých holích převážně domácí celek, jenž dokázal skórovat ještě čtyřikrát a dal tímto výsledku podobu debaklu.

Čtyřmi body za dva góly a dvě asistence se na vysokém skóre podílel především domácí centr Antonín Honejsek, člen české reprezentační osmnáctky.

„Náš výkon byl tentokrát opravdu trapný,“ dodal hodně nekompromisně trenér juniorů Mladých Draků Šumperk Petr Rutar.

Šumperk: Peksa – Novotný, Dokoupil, Havlík, S. Pezda, Fryč, Drtil, Kupčus – Peška, Přikryl, Malý – Hlavsa, Šoustal, Žálčík – Měrka, Svoboda, Skoumal – Poles.

HK Mladí Draci Šumperk – VHK Vsetín 5:3 (1:0, 1:2 3:1)

Střetnutí Šumperka a Vsetína coby dvou celků ze spodních pater extraligové tabulky nabídlo nepříliš pohledný a nervózní hokej s řadou vyloučených na obou stranách. Důležité vítězství si ze souboje nakonec k radosti domácích fanoušků odnesli Mladí Draci.

Vsetín dokázal v průběhu hry dvakrát odpovědět vyrovnáním na vedení protivníka. Potřetí ale v závěru již úřadující mistr dotahoval marně.

Po úvodním zásahu při vlastním oslabení vedl Šumperk až do poloviny utkání těsně 1:0, Vsetín přesně v půlce duelu díky přesilovce vyrovnal.

Mladí Draci však šli záhy podruhé v početní nevýhodě do trháku, jenže hosté bleskově opět srovnali krok. O chvíli později Valaši dokonce vedli, jenže rozhodčí branku neuznal poté, co ji hráč hostí vsítil bez helmy. Místo radosti ze skórování si tak vsetínský hokejista odseděl dvě minuty na trestné lavici za nedovolenou výzbroj.

Definitivně zlomil Šumperk zápas ve svůj prospěch dvěma zásahy v rozmezí čtyř minut třetí třetiny, kdy soupeři odskočil na 4:2.

Vsetín sice ještě jednou snížil, ale jeho marný pokus vyrovnat při závěrečné power play, ukončila střela Mladých Draků do prázdné klece.

„Sice se nehrál pěkný hokej, ale získali jsme tři důležité body, takže jsme spokojení,“ doplnil ve zkratce k duelu se Vsetínem šumperský kouč Petr Rutar.

Branky Šumperku: 19. Přikryl (Peška), 32. Žálčík (Drtil), 46. Přikryl (Peška, Malý), 50. Skoumal (Malý), 60. Peška (Fryč).

Šumperk: Vodička – Novotný, Dokoupil, Havlík, S. Pezda, Fryč, Drtil, Kupčus – Peška, Přikryl, Malý – Hlavsa, Šoustal, Žálčík – Měrka, Svoboda, Skoumal – Poles.