Před nedávnem avizoval Šumperk setrvání obránců Sedláka s Drtilem a útočníků Haase, Ostřanského a Hrocha, aby v tomto týdnu ohlásil na svém facebookovém profilu další příchody. Do mužstva se vrací místní odchovanci Jan Matějka a Daniel Vachutka.

„Mohu potvrdit, že jsme s nimi domluvení a v nadcházející sezoně budou hrát v Šumperku," prozradil krátce Deníku sportovní manažer a nyní opět i trenér Draků Radek Kučera.

Vytáhlý útočník Jan Matějka (1988) naposledy působil v Šumperku na začátku ročníku 2011/2012, aby posléze dohrál v Uherském Hradišti a Hodoníně.

Další rok přidal pouze jedenáct zápasů za Porubu a měl nakročeno ke konci hokejové kariéry.

Hned následující sezonu se však vrátil do 1. ligy v dresu Berouna, poslední dva roky potom nastupoval za druholigové Vrchlabí a loni v létě se pokoušel probojovat do sestavy extraligové Plzně.

Jan Matějka

Jan Matějka

Draci versus Most.

Daniel Vachutka  (vlevo)

Bez Holíka a Fořta

Forvard Daniel Vachutka (1993) odehrál v Šumperku kompletní prvoligový ročník 2014/2015 a loňské léto, v rámci kterého absolvoval s Draky celou přípravu na ledě, nakonec překvapivě zamířil do druholigové Břeclavi.

Vedení šumperského klubu pro letošek počítá také s dalším odchovancem, který před rokem neprošel sítem základní sestavy pro WSM ligu, když do přípravy by se měl zapojit rovněž útočník Tomáš Langr (1994). Draci navíc hodlají udržet zadáka Petra Gewiese (1993).

V tomto týdnu se pak čeká na vyjádření dosavadního gólmana Daniela Zelenky, krom toho Šumperk lanaří dalšího brankáře. Ve hře jsou dvě jména ze Zlína a po jednom ze Znojma a Opavy.

Po jarním sestupu však bude muset celek Salithu oželet několik zásadních opor.

Aleš Holík odchází do Prostějova, kompletně se rozpadla i nejúdernější šumperská formace.

Tomáš Fořt je novou posilou extraligové Olomouce, Daniela Vrdlovce zlanařilo Ústí nad Labem a Jan Milfait se přesunul do Třebíče.

Návrat do klubu, kde s hokejem začínal, pravděpodobně ohlásí velezkušený útočník Karel Plášek, který zahájil suchou přípravu s hokejisty Přerova.