V pátek 7. září se věčný smíšek a známý bavič na Tyršově stadionu oficiálně rozloučí s hráčskou kariérou.

V 18 hodin u té příležitosti odstartuje exhibiční utkání mezi Draky Šumperk a týmem složeným z bývalých hokejových a fotbalových ikon, které Novosad na velkou slávu sezval.

Dorazí někdejší čutálisté Tomáš Ujfaluši, Marek Heinz, Radek Šírl nebo Karel Poborský a Martin Fenin. Z hokejistů účast přislíbili Aleš Kotalík, legendy Šumperku Aleš Holík, Dušan Bařica, Radek Kučera, Lukáš Duba, ale i sportovní komentátor David Pospíšil. Partu doplní bývalý rozhodčí Milan Minář, který na místě představí svou knihu Bestie.

Nejsem žádný Jágr

„Rozlučku pořádám hlavně proto, abych udělal radost šumperským fanouškům a ukázal se jim na ledě se svými fotbalovými i hokejovými kamarády. Nejsem žádný Jágr, aby mě každý obdivoval, dělám to hlavně pro lidi,“ vysvětlil záměr celé akce její hlavní aktér Zdeněk Novosad. Ten pochopitelně do exhibičního duelu zasáhne také.

„Kluky, kteří za mnou přijedou, už takhle pohromadě na ledě nikdy neuvidím. Klobouk dolů před nimi, že se události zúčastní. Nejdůležitější ze všeho pro mě je, aby se diváci bavili. Proto všechny srdečně zvu, bude to sranda,“ ujistil rodák ze Šternberku.

Zápasu mezi Draky a hvězdným výběrem (Novosad ho pojmenoval zkratkou ZN64) bude předcházet mač šumperské mládeže. Dále autogramiáda vybraných hostů a již zmíněné představení knihy Bestie od Milana Mináře.

Návštěvníci mohou lístky na celou rozlučku zakoupit v den konání akce, a to od 15 hodin na pokladnách šumperského zimního stadionu. Pořadatelé připraví i bohaté občerstvení.

Zdeněk Novosad za Šumperk naposledy nastoupil v minulém ročníku, odehrál 25 utkání základní části a připsal si 9 kanadských bodů. Dále oblékal dres Šternberku, Prostějova nebo Nového Jičína. Podstatnou část kariéry strávil i ve Francii, Belgii a Španělsku.

Program rozlučky:
15:00 – otevření pokladen a občerstvení před stadionem
16:00 – představení přípravky HK Mladí Draci
16:45 – 17:45 – autogramiáda a představení knihy Bestie
18:00 – slavnostní zahájení exhibičního utkání Draci Šumperk vs. Výběr ZN64
Vstupné 30 Kč, děti do 130 cm a ZTP-P zdarma.