A bude jistě zajímavé sledovat, jak se tento rok Draci popasují s odchody klíčových hráčů, kteří táhli mužstvo v minulém ročníku.

Fanoušci pak budou doufat, aby ztráty takových borců jako Kindl, Vildumetz, Šilhavý, Kratochvíl, Macuh, Penčík a především gólman Mokry, nebyly pro mužstvo fatální.

Na druhou stranu se týmu z podhůří Jeseníků podařilo udržet opory Lukáše Žálčíka s Tomášem Drtilem, navíc přišel ostřílený David Bartoš, jehož jméno je spojeno především se Znojmem a mezinárodní soutěží EBEL. Tito tři jsou však zároveň jedinými třicátníky v aktuálním šumperském kádru.

K důležitým posilám do defenzivy by měl jistě patřit Filip Eliáš z Jihlavy, v přípravě si poté slušně vedl liberecký Vratislav Kunst, který má na svůj věk s Chance ligou už poměrně bohaté zkušenosti z Benátek nad Jizerou.

V útoku se čeká výraznější progres od slovenského šikuly Dávida Kohúta, spoléhat Draci budou také na Jiřího Průžka, posilu z extraligových Karlových Varů či nejlepšího prvoligového juniora ze sezóny 2018/2019 Šimona Jelínka.

Posledně jmenovaný se již po nepříjemném zranění z úvodu přípravy znovu zapojil do tréninkového procesu na ledě. Je však otázkou, zda stihne začátek Chance ligy.

Těsně před středečním startem mistrovských bojů následně sestavu Šumperku doplnil (zatím na dvouměsíční hostování) útočník Matěj Svoboda z brněnské Komety. Ten kromě jihomoravského klubu poslední tři ročníky nastupoval v konkurenčním Přerově.

„Neustále pracujeme na doplnění kádru a Matěj je jedním z hráčů, kterého jsme teď získali. Jedná se o mladé křídlo, které už ale má v soutěži přes stovku odehraných utkání. Věříme, že jeho angažmá bude prospěšné pro všechny tři strany, tedy Kometu, Šumperk i samotného hráče,“ prozradil k čerstvé akvizici hlavní trenér Draků Lukáš Majer.

Klíčový post mezi tyčemi pro letošek zaujala momentálně karlovarská trojka Petr Hamalčík, jenž svými loňskými výkony v dresu Ústí nad Labem (byť jeho tým nakonec sestoupil) jasně ukázal, že gólmanské řemeslo ovládá a určitě dokáže být Šumperku potřebnou oporou. V záloze navíc mají Severomoravané také slovenského obra Jakuba Lackoviče.

Po nedávno skončené přípravě, kdy si oba gólmani rozdělili zápasy téměř rovným dílem, je však těžké tipovat, na koho trenéři ukážou coby jedničku pro úvodní kola.

Hned na začátek potom čeká Draky nesmírně těžký los. V letošní premiéře se totiž představí na půdě loňského finalisty Vsetína a o víkendu pak doma přivítají našlapaný Zlín, jenž na jaře sestoupil z naší nejvyšší soutěže.

Do nového ročníku vstoupí Draci už s novým strategickým partnerem v zádech, když klub těsně před soutěží oznámil dohodu se skupinou ČEZ.

„Spolupráce s tak obrovským energetickým gigantem mě nesmírně těší a jsem rád, že si nás pro letošní mistrovskou sezónu vybral ke spolupráci. Podpora, ve zvlášť pohnuté ekonomické době, je pro náš klub naprosto klíčová a zásadní. My se na oplátku chceme odvděčit takovými výsledky, kterými budeme úspěšně reprezentovat město Šumperk i Olomoucký kraj,“ konstatoval k navázání důležité spolupráce Vladimír Velčovský, šéf šumperského mužského hokeje.