Tým Salithu se poprvé představil na lavičce s exvítkovickým trenérem Zdeňkem Motákem, kterému musely při jeho premiéře v novém působišti zamotat hlavu především absence klíčových hráčů.

Na severu Čech totiž hostům chyběli hned dva forvardi z první formace, kvůli zranění stehenního svalu Karel Plášek a vinou řezné rány v obličeji Aleš Staněk.

Navíc Draci postrádali nejproduktivnějšího hráče mužstva Daniela Vrdlovce, kterého povolala do svých řad extraligová Slavia Praha.

Středeční utkání 33. kola poté bylo přímým soubojem o desátou příčku v 1. lize, když před tímto duelem měly Litoměřice i Šumperk shodně 40 bodů. A lépe tohle klání zvládli domácí hokejisté.

Těm stačilo pouhých 56 vteřin, aby poprvé otevřeli skóre, když ranou od modré čáry poslal hokejisty s kalichem na hrudi do vedení obránce Ondřej Kříž. Přihrávku na první gól si pak připsal šumperský odchovanec ve službách Litoměřic Lukáš Žálčík.

Po této trefě zasypaly ledovou plochu plyšáci, které litoměřický klub ve čtvrtek předá tamnímu Dětskému domovu a v pátek Dětskému oddělení Městské nemocnice v Litoměřicích.

Na začátku sedmé minuty udeřili domácí podruhé, když Kryštof Kafan projel přes střední pásmo a z mezikruží zavěsil bekhendem pod břevno.

A aby toho nebylo málo, v čase 7:57 se ke snadné dorážce dostal Tomáš Rubeš a zajistil svému celku již třígólový náskok.

„Takto špatný začátek určil další ráz tohoto utkání. Bohužel v úvodu jsme doplatili na hrubé individuální chyby, jeden gól jsme dokonce inkasovali při vlastní přesilovce," prozradil úvodem nový trenér Draků Zdeněk Moták.

Snížit hrozivě vypadající stav mohl ještě do konce první třetiny Tomáš Brunec, jenže z dorážky před prázdnou bránou přestřelil.

Těsně před polovinou duelu měl Stadion velkou možnost přidat čtvrtou trefu, naštěstí pro Draky dorážka Jana Rudovského mířila mimo.

Ve 34. minutě se však domácí mohli radovat, neboť mezi betony prostřelil Štůralu Patrik Husák, když krátce předtím hosté nevyužili přesilovku.

Na druhé straně naopak právě z početní výhody daly Litoměřice výsledku definitivní podobu. Střela Jana Kloze ze 47. minuty si našla cestu přesně do pravého horního rohu šumperské klece – 5:0.

I podruhé v letošním prvoligovém ročníku tak vyšli hokejisté Šumperku na litoměřickém ledě střelecky i bodově naprázdno.

„Pocity po tomto výsledku jsou určitě špatné, i když bych tam našel i pár pozitiv. Ani za stavu 3:0 určitě nebylo po zápase. S kolegou Radkem Kučerou jsme se ještě snažili mužstvo vyburcovat a udělali pár změn v taktice," řekl dále šumperský kouč.

„Od druhé třetiny se nám hru podařilo zlepšit, dobře jsme ubránili dvojnásobné oslabení, jenže pak jsme nevyužili svou výhodu pět na tři a záhy inkasovali smolný gól, jenže takové v hokeji prostě padají. I přesto si myslím, že jsme dokázali být soupeři dvě třetiny vyrovnaným soupeřem, bohužel jsme se tentokrát nedokázali prosadit v koncovce," dodal Zdeněk Moták.

HC Stadion Litoměřice – Salith Šumperk 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Branky: 1. Kříž (Žálčík), 7. Kafan (Žovinec), 8. Rubeš (Husák, Melicherčík), 35. Husák (Drábek), 47. Kloz (Novák, Rudovský). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 42:34. Rozhodčí: Jílek - Zavřel, Frodl. Diváci: 780.
Litoměřice: Melicherčík - Martinka, Evan, Kříž, Sobotka, Drábek, Žovinec, Malý, Husák - Rudovský, Kloz, Novák - Cingel, Luňák, Žálčík - Gerhát, Rubeš, Antončík - Kafan, Hlusička, Šinágl. Trenér: Milan Vrzal.
Šumperk: Štůrala - Holík, Novotný, Suchý, Tesařík, Sedlák, Gewiese, Pastor - Finsterle, Podešva, Meidl - Haas, Hlinka, Červenka - Brunec, Hulva, Rufer - Cink, Skoumal. Trenér: Zdeněk Moták.