Střetnutí přineslo asi nejslabší podívanou, jaká byla tuto sezonu na šumperském zimním stadionu k vidění, zisk tří bodů v kombinaci se zbývajícími výsledky však pro Draky znamená definitivní jistotu záchrany v 1. lize.

Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě, když Tomáš Sedlák dělovkou od modré čáry využil přesilovou hru a Šumperk vedl 1:0.

Ještě do konce úvodního dějství mohl srovnat ze samostatného úniku benátecký kapitán Josef Skořepa, kterému na poslední chvíli zmařil dobrou šanci obětavým zákrokem Marek Haas.

„První třetinu jsme odehráli celkem dobře, ale málo jsme se nutili do střelby a všechno jsme hráli spíše na náhodu a soupeře jsme zbytečně pouštěli do hry. Měli jsme přidat další góly, abychom se uklidnili," řekl trenér Draků Radek Kučera.

Ve druhé části pak jako by se soupeři předháněli v disciplíně, jak nedat gól. Oba mužstva si sice vytvořila několik šancí, ale vinou nedůrazu a nepřesností je vesele zahazovala.

Šumperk navíc v této části hry promarnil hned čtyři přesilovky v řadě, při nichž naopak v několika případech pustil do koncovky svého protivníka.

Ve 27. minutě se přesto měnilo skóre, když hosté vyrovnali díky dorážce Adama Chlapíka, jenž poslal do sítě puk, který Vajner jen vyrazil před sebe.

„Byli jsme rozklepaní na kotouči, nedařilo se nám založit útok," litoval dění v prostřední dvacetiminutovce šumperský kouč.

Obraz hry se příliš nezměnil ani během třetí třetiny, kdy si oba gólmani sice připsali řadu zákroků, ale většina z nich nebyla z kategorie těžkých.

S přibývajícím časem se pak více dopředu tlačili především domácí a jejich marné obstřelování benátecké svatyně ukončil až v 57. minutě pohotovou dorážkou přes ležícího gólmana Karel Plášek.

A jestliže do tohoto okamžiku sledovali diváci hokejovou nudu, ve zbývajícím čase měli o zábavu postaráno vrchovatě.

Hosté, kteří usilují o konečné deváté místo v soutěži, se rozhodně nechtěli smířit s porážkou a vrhli všechny síly do útoku a k jejich snaze jim navíc nahrálo vyloučení šumperského hráče.

Benátky se tak těsně před koncem odhodlaly ke hře bez brankáře šest na čtyři. V této situaci mohl definitivně rozhodnout Karel Plášek, jenže v ideální pozici netrefil prázdnou klec.

Ve snaze zabránit domácím ve skórování si při tomto momentu hosté pomohli hozenou holí, jenže se hrálo dál, Benátky se dostaly do útočného pásma a jejich tlak vyvrcholil 15 vteřin před vypršením šedesáté minuty vyrovnáním na 2:2.

Ihned poté Šumperk reklamoval prohřešek soupeře a sudí po krátké debatě nakonec druhou trefu Benátek odvolal a Drakům přiřkl technický gól na 3:1.

„Můžeme být rádi, že to takto dopadlo, ale ta hozená hokejka byla evidentní, tady o technickém gólu nemůže být sporu," prozradil ke sporné situaci trenér Kučera.

„Výhra nám zajistila záchranu, ale sezonu každopádně chceme důstojně dohrát. Nesmíme dopustit, abychom ve zbývajících zápasech vynechali pár minut a byla z toho taková holomajzna, jako dnes ve druhé třetině," dodal lodivod Draků.

„Jeli jsme do Šumperku s tím, že se budeme hodně soustředit na obranu. Víme, že Šumperk má rychlé útočníky, kterým se nesmí dát prostor. To se nám dařilo až na pár okamžiků, také proto padlo tak málo gólů," prozradil trenér Benátek Vladimír Čermák.

S výkonem jsem spokojený, kdybychom dostali zápas do prodloužení, byl bych spokojen zcela. Jenže náš hráč hodil v power play hokejkou a rozhodčí správně uznal technický gól," přiznal sportovně kouč hostů.

Salith Šumperk – HC Benátky nad Jizerou 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 11. Sedlák (Červenka, Brunec), 57. Plášek (Haas, Hlinka), 60. Plášek - 27. Chlapík (Pabiška, Kopic). Vyloučení: 4:8, navíc Skalický (Benátky) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 44:37. Rozhodčí: Kubičík – Juřeček, Rychlý. Diváci: 609.
Šumperk: Vajner - Novotný, Holík, Pastor, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Navrátil - Hlinka, Plášek, Haas - Červenka, Brunec, Hulva - Finsterle, Meidl, Cink - Kindl, Skoumal, Langr. Trenér: Radek Kučera.
Benátky: Stejskal – Mrkvička, Kolmann, Pyrochta, Pabiška, Niko, Jaroměřský – Vařecha, Skořepa, Kopic – Maďar, Chlapík, Špaček – Skalický, Vlach, Bortňák – Bittner, Liška, Miškovský. Trenér: Vladimír Čermák.

tabulka.