„Kometa nám oznámila, že našla pro Roberta jiné angažmá, jaké, to oficiálně nevíme,“ uvedl Radek Kučera, sportovní manažer Draků Šumperk.

„Samozřejmě chceme Kántora někým nahradit, máme v hledáčku tři obránce, je to otázka hodin, než se s některým dohodneme, na pondělním tréninku by už měl být s námi na ledě,“ říká Kučera.

Měsíční hostování se blíží ke konci také dalšímu obránci Višňákovi a forvardovi Moravcovi. „Pokud budou mít hráči zájem, tak se patrně na další spolupráci s oběma domluvíme,“ podotýká manažer.

Draci se snaží zuby nehty zachránit v 1. lize, jejich šance na záchranu v poslední době ožily, jednak ziskem bodů za kontumace zápasů se zkrachovalým Havířovem, ale také zlepšenými výkony na ledě.

Ve středu třikrát vedli v Ústí nad Labem, dlouho živili naději na největší senzaci letošního ročníku 1. ligy. Aby totiž bodoval předposlední tým soutěže na půdě naprostého suveréna, to by byla opravdu pecka.

„My jsme sice dlouho drželi dobrý výsledek, ale v první třetině jsme odehráli tuším šest oslabení a ta nás stála hromadu sil. Ty nám pak moc chyběly v poslední třetině, kdy nás Ústí jasně přehrálo, to byl z jejich strany uragán. Ústí je prostě hokejově jinde, než většina ostatních týmů v lize,“ míní Radek Kučera.

Šumperk nyní čeká volný víkend, v sobotu měli Draci odehrát domácí zápas s Havířovem, který ale nedávno kvůli dluhům odstoupil ze soutěže.

„Ve čtvrtek a v pátek budeme trénovat, v sobotu bude volno, v neděli se sejdeme večer a čeká nás trénink,“ prozrazuje manažer Draků jejich nejbližší program.

A že bude místo sobotního utkání volno? „Je otázka, zda je to dobře, nebo ne. Na jednu stranu vypadneme ze zápasového tempa, nicméně hrajeme poměrně s úzkým kádrem, takže já osobně jsem spíše rád, že si kluci trochu odpočinou,“ podotýká Kučera.

Další mistrovský zápas tak Draky čeká ve středu 20. ledna v Benátkách, doma se představí v sobotu 23. ledna s Berounem.