Jak komentuje nejen utkání v Jastrzebie sportovní manažer Draků Radek Kučera?

Do Polska neodcestovali Hašek, Meluzín, Pavelek a Barus. Byl to záměr?
Ano, chtěli jsme dát prostor jiným hráčům, které jsme potřebovali vidět v plné zátěži během celého utkání. Nechci říct, že ti, co neodcestovali, mají něco jistého, ale je jasné, že Meluzína či Haška už nepotřebujeme zkoušet.

Šumperk inkasoval sedm gólů. Sice nebyl kompletní, ale asi něco neklapalo…
Nešla nám vůbec kombinace, což je herní činnost, která nám v přípravě doposud celkem fungovala. Výborný zápas odehrál Jakub Hulva, jinak jsme se utápěli v soubojích jeden na jednoho, nebyla to ta naše hra, jakou jsme doposud předváděli.

V obraně se opět objevil junior Tomáš Drtil, takže avizované posily zadních řad stále nejsou k dispozici?
Během čtvrtku by měl dorazit jeden obránce, v pondělí další, na příchodech obránců opravdu velmi intenzivně pracujeme, to je místo, které prostě není zatím vyřešené.

Ona se obrana poněkud zhroutila…
Ne trochu, naprosto se zhroutila, situaci můžete takhle klidně pojmenovat. Počítali jsme s Vrtíkem, který nečekaně odešel z rodinných důvodů, Körner také nečekaně zůstal v Německu, Vosátko odešel bez našeho vědomí do Košic. To jsou tři beci, tohle ze dne na den nevyřešíte.

Fanoušci se ptají, jak bude pokračovat kauza Vosátko, který odešel navzdory smlouvě.
Vosátko je pod smlouvou v Třinci a vůči nám porušil farmářskou smlouvu. On může hrát buď v Třinci, nebo v Šumperku. Nikde jinde hrát nemůže. Jeho případ řeší APK, to je asi tak vše, co k tomu mohu říct.

Takže je teoreticky možné, že se Vosátko ještě objeví v Šumperku?
Ale ano, to vůbec není vyloučené, že se třeba za týden opravdu v Šumperku objeví.