„Já to říkám už dlouho a zase to opakuji, musíme sehnat dva kvalitní beky, s touhle obranou budeme mít v první lize veliké potíže,“ říká Setikovský.
Potíže s obranou začaly už s koncem loňské sezony. Po postupu do první ligy oznámil konec kariéry Oldřich Kališ a do Polska za lepším odešel Aleš Holík. Dva zkušení obránci, kteří měli být osou obranných řad v první lize. „Měli jsme představu, že kališe a Holíka doplníme o Špeldu a budeme mít solidní obranu. Ale rozhodnutí obou opor nás postavilo do situace, kterou jen s obtížemi řešíme dodnes,“ připustil Setikovský. Role po obou obráncích měli převzít dva slovenští hráči Sloboda a Stráňovský, podle kouče Draků ale zatím tahle vize nefunguje zcela podle představ. „Nahradit Kališe, to je opravdu hrozně těžké. Byl to hlavně kapitán, který měl vliv na celý tým,“ vysvětluje Setikovský.Dostat přitom dobré obránce do Šumperku je problém. „Dobrých obránců je málo, proto si je bohaté kluby drží a nedají se přeplatit. Berou totiž neadekvátní částky,“ říká Setikovský.

„Aby do Šumperku hráč přišel, musí především sám chtít přijít. Třeba proto, že ví, že jsme seriozní klub, kde to funguje, kde se včas platí mzdy a kde je třeba dobrá parta. To jsou věci, které jsou pro spoustu hráčů velmi důležité,“ konstatoval výkonný ředitel klubu Radek Kučera.
Podle vedení klubu jsou ale posily na cestě. „Do prvního mistrovského utkání by měli být noví hráči k dispozici,“ informoval prezident klubu Vladimír Velčovský. Nový obránce v dresu Šumperku se objevil už ve čtvrtečním utkání v Chrudimi. Michal Giba je z Popradu a prošel v poslední době například Duklou Jihlava či Kometou Brno. Gibovi je jedenadvacet let, přitom kouč Setikovský by rád v týmu viděl obránce starší. „Potřebujeme do zadních řad nějakého třicátníka,“ uvedl Setikovský.