Souboj dvou zástupců Olomouckého kraje přinesl i tentokrát nadmíru atraktivní zápas, jako tomu bylo i v předešlých třech případech.

V bouřlivé divácké kulise nebyla nouze o vypjaté momenty, jiskřilo se na ledě i v hledišti, celé střetnutí se pak hrálo v rychlém tempu s velkým nasazením na obou stranách.

Ozdobou duelu byly také výkony brankářů, šumperského Lukáše Danečka a olomouckého Alexandra Hyláka, který převážnou část tohoto ročníku strávil právě v barvách Draků.

„Byl to opravdu velice kvalitní zápas. Rozhodlo to, že jsme dali góly z přesilovek, i když na druhou stranu jsme během hry řadu početních výhod nevyužili. Olomouc znovu potvrdila, že má individuálně silné mužstvo, ale dnes zkrátka náš celek šel poctivě za vítězstvím díky obětavému výkonu všech hráčů,“ konstatoval spokojeně šumperský kouč Svatopluk Číhal.

Lépe do derby vstoupili domácí hokejisté, kteří již v 7. minutě udeřili hned ze své první přesilovky, kdy si na odraženou ránu Aleše Holíka sjel Radim Antonovič a poslal Draky do vedení.

Ještě do přestávky však stačila Olomouc srovnat krok, když se po rozebrání šumperské obrany trefil Petr Haluza.

Záhy mohli hosté otočit skóre poté, co při vlastním dvojnásobném oslabení ujel domácím zadákům Robin Staněk, jenže ztroskotal na Danečkovi.

Prostřední dějství bylo přehlídkou řady nevyužitých přesilovek a z pohledu diváka přineslo zřejmě nejméně pohlednou pasáž utkání.

Všechno pak oba celky slušně zaplněným tribunám vynahradily během třetí třetiny, ve které byly k vidění opravdu strhující momenty střetnutí.

Jak rychle využít výhodu jednoho muže v poli předvedla Mora ve 45. minutě a parádní trefou pod víko převážil skóre na stranu hostů Jakub Bartoň.

Později ale olomoucký celek pykal za svou přílišnou nekázeň. Hned dvakrát totiž během necelé minuty inkasoval ve třech.

Nejprve se po přihrávce Aleše Holíka dělovkou z první v čase 47:50 prosadil kapitán Draků Patrik Rimmel a srovnal na 2:2. Za dalších 45 vteřin si pak oba hráči vyměnili role a Aleš Holík svou pověstnou ranou přivedl šumperský zimní stadion do varu.

Náskok Draků mohl později pojistit z trestné lavice se vracející Jakub Hulva, kterého však vychytal Hylák.

V závěru Olomouc pozvolna stupňovala svůj tlak a těsně před vypršením normální hrací doby zkusila i power play, Šumperk ale nesmírně obětavým výkonem těsné vedení uhájil.

„Byli jsme často vylučováni, několikrát jsme hráli dokonce dlouho ve třech, což protivník využil. Pokud budeme takto nedisciplinovaně hrát i play off, tak se nám to může vymstít. Navíc jsme hráče upozorňovali, že Šumperk má zkušené obránce, kteří mají dobrou střelu od modré, bohužel jsme si asi nedali říct. Rozhodující góly jsme inkasovali právě z těchto situací,“ prozradil zklamaně trenér Olomouce Petr Fiala.

Zatímco Mora míří po skončení dlouhodobé části naší druhé nejvyšší soutěži přímo do čtvrtfinále play off, celek Salithu teď čekají boje ve skupině play out, ve které se o udržení střetne s Berounem a Chrudimí.

Salith Šumperk – HC Olomouc 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 7. Antonovič (Holík, Meluzín), 48. Rimmel (Holík, Meluzín), 49. Holík (Rimmel, Antonovič) - 15. Haluza (Davídek, Ministr), 45. Bartoň (Ministr, Haluza). Vyloučení: 7:12, navíc Pekr a Podešva (oba Šumperk) osobní trest 10 minut. Využití: 3:1. Rozhodčí: Blecha – Dřínovský, Svoboda. Diváci: 1000.
Šumperk: L. Daneček - Vosátko, Šafařík, Sedlák, Chatrnúch, Holík, Rimmel - Haas, Velecký, Červenka - Podešva, Hulva, Orsava - Švaňhal, Meluzín, Antonovič - Janečka, Pekr.
Olomouc: Hylák – Mikel, Nedbálek, Janáček, Staněk, Ondrušek, Lhotský, Bartoň – Davídek, Ministr, Haluza – Černý, Brančík, Zbořil – Korhoň, Kucharczyk, Tomajko – Čuřík, Bordowski, Mikšan.