Po bezbrankové první třetině přečkal celek z podhůří Jeseníků zkraje druhého dějství krátké oslabení tři na pět, aby následně jako první otevřel skóre.

Později sice měli o něco více střeleckých pokusů hosté, Šumperk však i díky pozornému výkonu svého gólmana držel těsný náskok, který navíc dokázal ve třetí periodě navýšit nepříliš prudkou, ale přesně mířenou střelou od modré čáry.

Nejlepší sportovec Olomouckého kraje 2022
Myslel jsem, že si někdo dělá srandu, říkal dojatý Ščambura, když přebíral cenu

S přibývajícím časem se zdálo, že si Mladí Draci dokráčí pro tři body v poklidu, leč Přerov pět minut před koncem snížil a drama bylo na světě.

V závěrečné snaze o vyrovnaní Zubři odvolali brankáře, ale ze svého tlaku nic nevytěžili. Naopak domácí hokejisté během přerovské power play trefili odkrytou klec na konečných 3:1.

HK Mladí Draci Šumperk – HC ZUBR Přerov 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. Zahálka (Slováček), 45. Sirový (M. Novák), 60. Vogl (Slováček) – 55. Ryšavý (Kováč, Špičák)

Šumperk: Zavoral - Petržela, Kupčík, Veselý, V. Novák, Sirový, Holub - Leier, Březinová, Slováček, Zahálka, Pospíšil, M. Novák, Reichl, Gildainová, Vogl.

Přerov: Trnka - Řepka, Cífka, Dostál, Kolář, Kočara, Špičák - Strnádel, Filípek, Švejcar, Židlík, Dostál, Pochylý, Ryšavý, Vyroubal, Kováč, Špaček.