Na pondělním úvodním tréninku se na umělé trávě před ŠKODA arénou hlásilo novému kouči Martinu Sobotkovi devatenáct hokejistů.

Z loňského postupového kádru nechyběli obránci Gewiese, Haloda, Kabelka a Řezáč, útočníci Jaroš, Milfait, Krejčiřík, Spratek, Hroch, Scheuter, Haluza či gólmani Wanecki s Peksou.

Mezi nováčky se prozatím řadí vítkovičtí mladíci Dominik Věntus a Matěj Potočný nebo obránce Štěpán Dudycha, šumperský odchovanec, jenž uplynulý rok strávil v juniorce Mladé Boleslavi a několik zápasů odehrál i ve 2. lize za Havlíčkův Brod.

O svou šanci mezi muži zabojuje také opora juniorky Mladých Draků Šumperk, teprve osmnáctiletý útočník Jakub Horký.

Zatím nejzvučnějším novým jménem na aktuální šumperské soupisce je forvard Tadeáš Král, který má na kontě 237 zápasů v Chance lize, kde nastupoval za Přerov a Třebíč.

Přípravu na ledě následně Draci odstartují v pondělí 3. srpna, kdy se k mužstvu připojí další posily, jmenovitě Martin Nepokoj, Adam Spálovský, Jiří Kališ, Stanislav Dosek, Jiří Uhlík, Tomáš Krč plus další dva hráči na zkoušku. Později ještě sestavu doplní někteří hráči z partnerských Vítkovic.

„Ta pauza byla opravdu dlouhá a na úvodní trénink jsem se moc těšil, protože jsem kluky prakticky dva měsíce neviděl. Doufám, že hráčům vydrží nadšení a ty tři týdny suché přípravy pak zúročíme i na ledě,“ prozradil krátce Deníku po úvodním tréninku trenér Draků Martin Sobotka, který se již musí obejít bez nejzkušenějšího obránce Tomáše Sedláka, který se letos rozhodl ukončit profesionální kariéru.

„Už delší dobu jsem věděl, že tato možnost může nastat, ale samozřejmě jsem si přál opak. Teď se musíme pokusit sehnat za Tomáše adekvátní náhradu. Popřípadě doufám, že by jeho roli mohl převzít někdo ze stávajících hráčů,“ doplnil nový šumperský lodivod.

Aktuální sestava Draků

brankáři: Marek Peksa, Dalibor Venouš

obranci: Petr Gewiese, Daniel Kabelka, Marek Haloda, Jakub Řezáč, Dominik Věntus, Štěpán Dudycha

útočníci: Tadeáš Jaroš, Jan Milfait, Vojtěch Krejčiřík, Daniel Spratek, Daniel Hroch, Adam Scheuter, Jakub Horký, David Haluza, Matěj Potočný, Tadeáš Král

Trenér: Martin Sobotka.

Odešli: Drtil, Vachutka (oba Prostějov), Sedlák (ukončil profesionální kariéru), Urban (Opava), Müller (Německo), M. Horký (Cheb), Kofroň, Antonov, Pokorný, Šíp (neznámo).

Přišli: Věntus, Potočný (oba Vítkovice, jun.), Dudycha (Havlíčkův Brod), J. Horký (junioři HK Mladí Draci), Král (Třebíč).