„S Davidem jsem mluvil a dobře jsem tušil, co může dál nastat,“ lehce přiblížil generální manažer Kohoutů Erik Fürst.

Zvítězil velkolepý comeback k Bruins, o kterém se jako o (takřka) hotové věci mluvilo několik posledních týdnů. Definitivně jasno je od pondělí. Krejčí si za rok vydělá milion dolarů, další dva může získat díky bonusům.

„Strašně moc mu to přeji. Je to úžasný člověk a úžasný hráč. Pro nás i kabinu je to obrovská ztráta jak lidsky tak i herně. Ten kluk je někde úplně jinde,“ povzdechl si Erik Fürst.

Zároveň má šéf olomouckého hokeje jasno: „Zaslouží si to. S tím, co předvedl, se není o čem bavit. Pro Boston bude jednoznačně velikým přínosem. Ať se mu daří a splní se mu vše, co si přeje po sportovní stránce. Přeji mu také, aby mu zdraví drželo co nejdéle a následující sezonu si užil.“

Z jednoho domova do druhého

Krejčí během minulé sezony ukázal manželce a dětem prostředí, ve kterém vyrůstal. Obléknutím olomouckého dresu si splnil jeden z dalších snů. Také nyní se ale svým způsobem vrací domů. Za Boston přidá svou šestnáctou sezonu, nikde jinde v NHL nepůsobil.

„Když jsem se rozhodl vrátit se, musel jsem mluvit s generálním manažerem Bruins Donem Sweeneym. Dal mi najevo, že mě v týmu chce. A já mu řekl, že Boston je jediným týmem, za který chci hrát. To jsem řekl i agentovi,“ řekl David Krejčí pro oficiální web Bruins.

David Krejčí poskytl Deníku exkluzivní rozhovor v kabině olomoucké plecharény.
Zůstat v Olomouci? Manželce chyběla Amerika, uvidíme, co bude dál, říká Krejčí

„Ještě nejsem připraven končit kariéru. Chtěl jsem se vrátit do NHL, do Bostonu. Samozřejmě byl i plán B,“ nastínil Krejčí.

„NHL je jen jedna. A určitě mi chyběla,“ přiznala slavná šestačtyřicítka. „Chybělo mi toho víc, nejvíc ale spoluhráči. V lize jsem byl dlouho a udělal si spoustu přátel,“ vysvětlil Krejčí.

Zmínil hlavně Patrice Bergerona a Davida Pastrňáka. Prvního jmenovaného podepsali Bruins také v pondělí, stejně jako dalšího Čecha Pavla Zachu. Jasno o Krejčího návratu do Bostonu ale prý bylo už dříve.

„Vím, že nás podepsali v pondělí, ale rozhodnuto bylo už pár týdnů zpátky,“ prozradil rodák ze Šternberka.

Pomohlo i mistrovství světa

Opomenout nelze ani jeho hvězdná spolupráce s Davidem Pastrňákem, kterou oba borci oprášili na bronzovém mistrovství světa. Budou spolu nastupovat bok po boku opět i v zámoří?

„Kdo by nechtěl hrát vedle jednoho z nejlepších hráčů na světě? Měl jsem to štěstí na mistrovství světa, které bylo tak trošku rozhodujícím faktorem v mém rozhodování,“ řekl Krejčí. „Ukázalo mi to, že pořád můžu hrát na nejvyšší úrovni a být rozdílovým hráčem,“ dodal.

„Cítím, že mám pořád co nabídnout. Věk je jenom číslo. Čím jste starší, tím méně vás zajímají individuální statistiky. Zajímá vás jen týmový úspěch a to je důvod mého návratu,“ slíbil Krejčí fanouškům Bostonu.

David Krejčí nezapomněl poslat ani vzkazy do Olomouce. V prvé řadě děkoval za přístup a pochopení olomouckého klubu směrem k jeho návratu do zámoří.

„Bylo to úžasné. Ještě lepší, než jsem očekával. Bylo krásné, být každý den s rodinou. Nikdy na to nezapomenu. Ukázal jsem rodině, kde jsem vyrůstal, starší dcerka chodila do školy. Byla to skvělá zkušenost,“ rozplýval se zkušený centr.

A co mu bude chybět? „Samozřejmě rodina, přátelé, spoluhráči z Olomouce. Ale cítím, že jsem se teď vrátil tam, kam patřím,“ uzavřel David Krejčí.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček