Ve čtvrtečním klání na ledě Slezanu se však Draci i přes zjevnou převahu dlouho střelecky trápili a o výhře 4:0 nakonec rozhodli až ve třetí třetině, v níž padly všechny čtyři góly.

Duel proti Opavě pro Deník zhodnotil kouč Draků Radek Kučera, jenž v pozici hlavního trenéra zažívá svůj premiérový postup do další části vyřazovacích bojů.

Jaké jsou vaše první dojmy po úspěšné sérii s Opavou?
Pocity jsou samozřejmě dobré. Jeli jsme do Opavy s tím, že bychom chtěli tohle utkání urvat ve svůj prospěch a nemuseli se už vracet ke třetímu zápasu na náš led. Tento cíl se nám podařilo splnit, takže je to super.

Dvě třetiny však s vámi Opava držela bezbrankový stav. Čtvrteční duel asi byl hodně o trpělivosti, když v koncovce se Drakům dlouho nedařilo…
Nechtěli jsme hrát tak otevřenou hru jako doma. Vycházeli jsme hlavně ze zabezpečené obrany a čekali na chyby soupeře. Dnes to bylo o tom, kdo dá první gól. První část byla vyrovnaná, od druhé třetiny jsme začali mít navrch, měli více střel, jenže tam nic nespadlo. Celý tým hrál disciplinovaně a naprosto zodpovědně, v čemž jsme pokračovali i ve třetím dějství a naštěstí jsme svou hru nakonec gólově zúročili.

Velký výkon podal v bráně Tomáš Štůrala, který korunoval postup Draků do semifinále čistým kontem.
Jako již tradičně byl naší velkou oporou. Zejména ve druhé třetině, kdy za bezbrankového stavu měla Opava několik nebezpečných přečíslení, tam nás opravdu podržel. K nule mu ale samozřejmě výrazně pomohli poctivou defenzivou i ostatní spoluhráči.

V Opavě měli Draci velkou podporu také v hledišti. I přes všední den dorazila do Slezska početná výprava šumperských fanoušků. Jak vnímala střídačka atmosféru na zimním stadionu?
Našim příznivcům musím za všechny moc poděkovat. Vytvořili nám vynikající prostředí, skoro takové, jako bychom hráli doma. Bylo příjemné sledovat ten velký počet lidí, kteří ze Šumperku dorazili. To se projevilo i na střídačce, hráči se dokázali ještě více vyhecovat, navzájem se povzbuzovali, prostě paráda.

Drobným zklamáním ze zápasu však asi mohou být opět přesilovky, které se Šumperku vůbec nedařily…
Je jiné, když hrajete početní výhodu za jasného vedení, kdy si hráči na ledě více dovolí, nebo při bezbrankovém stavu, kdy nikdo nechce udělat chybu, aby soupeř neodjel do brejku. Možná se při těchto situacích ve čtvrtečním utkání projevila trochu nervozita, ale na druhou stranu to nechci omlouvat. Měli jsme občas více střílet a důrazněji se tlačit do brány.

Domácí ale důrazně hráli, mnohdy až přespříliš. Neměl jste obavu, že se utkání v závěru zvrhne…
Na tohle jsme se připravovali a říkali si, že když povedeme, nesmíme se nechat vyprovokovat ke zbytečným šarvátkám, to by nám mohlo jen ublížit. Chtěli jsme se vyhnout zbytečným zraněním i případným trestům, proto jsem hráče ke konci nabádal, aby si dávali rychlé přihrávky, stále byli v pohybu a pokud možno nechodili moc k mantinelům. V závěru domácí hráli opravdu dost hrubě, některé jejich zákroky byly zcela nepochopitelné. Nevím, co si potřebovali dokazovat za stavu 4:0.

Jaký mají Draci nyní program? První semifinále startuje již v pondělí.
V pátek volno, aby si mužstvo trochu odpočinulo, sobotu a neděli potom normálně trénujeme, abychom se dobře připravili na pondělní domácí utkání.