Areál zimního stadionu je majetkem Podniků města Šumperka, v jejich režii je také plánovaná oprava. Podniky města Šumperka jsou společnost založená radnicí, kromě stadionu ve městě provozují také venkovní i krytý bazén.

Zimní stadion v ŠumperkuRok výstavby: 1969
Kapacita: 3500 diváků
Roční provozní náklady: 3 400 000 korun
Odhadované náklady na rekonstrukci: cca 60 milionů korun

„Na první část rekonstrukce se v současné době dokončuje projektová dokumentace, práce by mohly začít v nadcházejících měsících. Bude se jednat o výměnu obvodního a střešního pláště stadionu Některé práce mohou probíhat i za provozu, takže opravy hokejovou sezonu neomezí," sdělil ředitel Podniků města Šumperka Luděk Šperlich. Předpokládané náklady první etapy se odhadují zhruba na deset milionů korun. Výsledkem ale bude výrazné snížení energetické náročnosti stadionu. „Do budovy už nebude zvenčí vnikat teplo, takže provozní náklady půjdou dolů," dodal Luděk Šperlich.

Podstatně náročnější ale bude další fáze oprav, která by na řadu mohla přijít už příští rok. Bude se jednat o kompletní výměnu chladicího agregátu, nové zařízení pak výrazně sníží množství používaného jedovatého čpavku. Měnit se bude také betonová deska, kterou pokrývá led. Ta je totiž porušená a není pod ní izolace, což výrobu a údržbu ledu prodražuje. Počítá se i s výměnou mantinelů.

Náročnou opravu sportoviště ze 70. let minulého století budou zatím Podniky města Šumperka hradit ze svých prostředků. „Samozřejmě jsme hledali možnosti, jak na část nákladů získat dotace, ale nyní není vypsán žádný vhodný dotační titul, pod který by rekonstrukce zimního stadionu spadala," vysvětlil ředitel Šperlich.

Zimní stadion poměrně nedávno opravovali také v Přerově. Tam však vzali rekonstrukci vcelku od podlahy, dnes mají opravdu záviděníhodný stánek, podívejte se sami ZDE

Hokejové fanoušci opravu vítají, před časem už dokonce sepsali petici, a po radnici rekonstrukci sportoviště požadovali. Listiny tehdy podepsaly stovky hokejových příznivců. Autoři petice tehdy poukazovali nejen na zchátralost celého objektu, ale také nevyhovující zázemí pro hráče i diváky.

„Na hokej chodím často a je fakt, že šumperský stadion je jeden z nejhorších na Moravě," konstatoval Jiří Kalous ze Šumperku. Stadion v současné době využívá profesionální klub prvoligového hokeje Hokej Šumperk 2003 s r.o. i dětské a mládežnické týmy.