Draci neuspěli s Porubou ani na domácím ledě a ve finálové sérii prohrávají již 0:2 na zápasy. Třetí duel se hraje ve čtvrtek v Ostravě.

Hokejisté Šumperku opět museli bojovat nejen se soupeřem, ale i s nepřízní osudu.

Do druhého finále již nemohl zasáhnout zraněný útočník Michal Vymazal, kvůli nemoci chyběl i dosavadní šumperský lídr v play off Lukáš Králík.

Obránce Petr Gewiese pak dorazil k úternímu zápasu těsně před jeho začátkem přímo z porodnice, kde byl přítomen narození svého prvního potomka.

„I přes prohru jsem musel hráčům poděkovat, všichni museli vidět, v jakém složení jsme dnes hráli, co s tím můžu dělat, když ti hráči zkrátka nejsou k dispozici. Ve čtvrtek zkusíme v Porubě zabojovat, ale je mi jasné, že to budeme mít nesmírně těžké, soupeř je teď oproti nám někde jinde, má v nohách o pět zápasů méně a k tomu daleko širší kádr než my,“ konstatoval slovenský kouč ve službách Draků Jozef Zavadil.

Šumperský tým tak bezesporu doplácí i na neprozřetelnost svého šéfa, jenž celý rok spoléhal na velice úzkou sestavu a v rozhodujících bojích sezóny zkrátka nemá chybějící opory kdo nahradit.

Po opatrném začátku se jako první v utkání ujali vedení hosté, když si v 8. minutě Jiří Zdeněk vybruslil před bránu a zkušeně otevřel skóre.


Později mohli Draci litovat několika nevyužitých přesilovek v řadě, početní výhody však dostaly domácí hokejisty do tempa a postupně si vytvořili nad svým protivníkem převahu, bohužel bez gólové koncovky.

V polovině hry mohli hosté navýšit svůj náskok, ale Fojtík ze samostatného úniku nevyzrál na pozorného Lakosila. Ve 35. minutě ale Poruba opět udeřila a ze své první přesilovky odskočila na 0:2 zásluhou Tomáše Káňi.

Ani za nepříznivého stavu přesto Draci nesložili zbraně a ve třetí části se parádním nástupem vrátili zpět do hry. Z rychlého protiútoku snižoval Radek Fischer.

Domácí ožili a záhy mohli dokonce vyrovnat, jenže Jiří Půhoný svou tutovku, kdy jel zcela sám na Kůdelu, trestuhodně zahodil.
I nadále se Šumperk snažil tlačit dopředu, střelecky se však znovu radovali hosté, v 54. minutě definitivně pohřbil domácí naděje pohotovou dorážkou Josef Fojtík.

Poté už na krev hrajícím Drakům došly síly a hosté dvěma slepenými zásahy pojistili druhou výhru ve finálové sérii a v následujícím utkání na svém ledě tak již mohou zaútočit na postup do kvalifikace o WSM ligu.

Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 42. Fischer (Müller) - 7. Zdeněk (T. Káňa), 35. T. Káňa (Luka, J. Káňa), 54. Fojtík (J. Káňa), 58. Zachar (Ollender, Jaroš), 58. Luka (J. Káňa, Dresler). Rozhodčí: Cabák, Fiala - Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 1100. Stav série: 0:2.
Šumperk: Lakosil – Sedlák, Řezáč, Schejbal, Gewiese, Šťáva, Ďurkáč – Vachutka, Cink, Půhoný – Kovařík, Lehečka, Ostřanský – Fischer, Hroch, Müller. Trenér: Jozef Zavadil.
Poruba: Kůdela - Hryciow, Kaluža, Dresler, Slavík, Puškár, Adam – Jaroš, Zachar, Ollender – T. Káňa, Zdeněk, Luka – Haas, J. Káňa, Fojtík – Finsterle. Trenéři: Aleš Flašar a Tomáš Sršeň.