Podruhé tak Šumperk v letošním ročníku dokázal vyválčit úspěch v penaltovém rozstřelu.

Navíc tím Draci ukončili havířovskou šňůru pěti výher v řadě.

Domácí sice začali aktivněji, jenže z tlaku nedokázali ani jednou skórovat a Šumperk postupně hru vyrovnal. Na úvodní branku utkání čekali diváci až do poloviny střetnutí, kdy se dokázal prosadit pohotový Rákos, který dorazil střelu Stejskala.

Dlouhou dobu pak měli Draci blíže k vítězství v normální hrací době.

Po této brance se totiž domácí hokejisté začali předbíhat v zahazování šancí, když ty největší spálili ve druhé části Zdráhal a Mikšan.

Přesto se nakonec Havířov dočkal vyrovnání poté, co v 52. minutě využil bleskově po sedmi vteřinách přesilovku. Závěrečné okamžiky se odehrávaly za mohutného domácího tlaku, jenže pokaždé Panteři naráželi na vynikajícího Lva v šumperské kleci.

Stav 1:1 vydržel i po šedesáti minutách a na řadu muselo přijít prodloužení, které však o vítězi nerozhodlo. Otázku, kdo získá bonusový bod navíc, proto musely zodpovědět až samostatné nájezdy.

Zatímco gólman hostí Jakub Lev byl při penaltovém rozstřelu bezchybný, jeho protějšek Michal Valent kapituloval po střelách Fadrného a Kováře.

„Zápas jsme skvěle zvládli především po taktické stránce. Dobře jsme obsazovali hráče a nedovolili tak soupeři, aby se dostal do trvalejšího tlaku. Havířov nás výrazně zatlačil až v závěru hry, ale nás dnes skvěle podržel gólman Jakub Lev. Celý tým dnes příkladně bojoval a připsali jsme si zasloužené vítězství,“ sdělil po utkání spokojeně asistent trenéra Draků Georg Güttler.

Teprve druhé vítězství z ledu soupeře mají možnost Draci potvrdit v sobotu 12. ledna, kdy přivítají doma v 17.00 celek Horácké Slavie Třebíč.

Havířov – Šumperk 1:2 po SN

Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 – 0:0

Branky a nahrávky: 52. Seman (Velecký) – 27. Rákos (Stejskal), rozhodující nájezd Fadrný. Vyloučení 5:7, využití 1:0, v oslabení 0:0. Diváci: 944. Rozhodčí: Mikula – Barteček, Koliba.

Havířov: Valent – Klimeš, Varga, Huhto, Lašek, Novák, Kundrátek, Peštuka – Zdráhal, Mikšan, Škoda, Sochorek. Daneček, Rozum, Seman, Vala, Velecký, Hulva, Sikora, Niec, Haas.

Šumperk: Lev – Galvas, Osina, Hrčka, Paška, Novotný, Ondráček, Šindler – Klejna, Fadrný, Bařica, Kubica, Meluzín, Ambruz, Grill, Taragel, Stejskal, Kovář, Rákos.