Pro domácí hokejisty to poté byla teprve druhá výhra z posledních šesti zápasů, díky níž však stále živí naději na postup do nadstavby.

„Pro nás to je každopádně důležitý výsledek, za který jsme moc rádi. Některé nedávné zápasy jsme smolně ztratili, ale dnes se štěstí přiklonilo na naši stranu,“ neskrýval spokojenost trenér šumperských dorostenců Radek Kučera.

Celek z podhůří Jeseníků odstartoval skvěle, když jej v polovině první třetiny poslal do vedení Tomáš Lichner a stejný hráč zkraje druhého dějství poté přidal i druhou trefu. Ostravané však stačili ztrátu smazat.

Nejprve hosté snížili při přesilovce a posléze srovnali krok během vlastního oslabení a začínalo se tak od nuly.

Ve třetím dějství se strhl urputný souboj o rozdílovou trefu a žádný ze soupeřů nechtěl udělat osudovou chybu.

„Kluky jsme upozorňovali, že pokud chceme uspět, tak nesmíme zbytečně chybovat, což se až na několik výjimek dařilo. Celý tým dnes příkladně bojoval, dobře jsme bruslili a prali se o každý metr ledu,“ uvedl dále lodivod Mladých Draků.

O výhře Šumperku nakonec rozhodl svým důrazem do brány a bekhendovým zakončením Patrik Janech. Po něm definitivně pojistil výsledek úspěšnou individuální akcí Matyáš Jarmara.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Vítkovice Ridera 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Lichner (Compel, Peškar), 22. Lichner (Tomeš), 55. Janech, 57. Jarmara – 28. Štiak (Fibigr, Matějka), 34. Činčala (Glas). Rozhodčí: Blaha – Bubela, Čelekovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 35.

Šumperk: Valenta – Hrdina, Jarmara, Cekr, Juřík, Zavoral, Plhal, Compel – Bařica, Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Čunát, Hlubuček. Trenér: Radek Kučera.