„Už je to dobré. Nyní mám jen rozseknutý nos a naražené žebra. I pocitově je to v klidu, jen když se podívám ven a nevidím tam auto, tak je to blbý pocit,“ řekl Marek Peksa.

Ve středu do jeho BMW vletěla na jedné ze šumperských křižovatek dodávka. Ta vůz, v němž seděl Peksa s přítelkyní, odhodila o patnáct až dvacet metrů.

„Nebyly to ani sekundy. Najednou se vedle mě objevila dodávka, rána a já už jsem jen čekal, kdy se zastavíme,“ přiblížil dramatické okamžiky jednadvacetiletý gólman Drtičů. Jeho přítelkyně skončila po havárii s naraženým kolenem a ramenem.

Peksa i proto nedá svého bavoráka dopustit. „Jsou to poctivě kuté železa. Myslím si, že kdybych seděl v něčem jiném, tak bych dopadl trochu jinak. I příště si koupím BMW, jinou značku nechci. Maximálně pak nějakého jeepa,“ pousmál se.

Přípravu stihne

Prvního srpna by měl už naskočit do přípravy na novou sezonu. „Přípravu stihnu. Naražené žebra se rozhýbou. Už se moc těším. Když jedu kolem stadionu, tak jen přešlapuju a nemůžu se dočkat,“ sdělila hodonínská osmadvacítka.

Peksa přišel do Hodonína koncem minulého roku ze Šumperku. A chytání si na jihu Moravy opravu užívá. „Branka je sice všude stejná, ale můj klub je teď Hodonín a budu za něj dýchat. Nečekal jsem, že mě to tady tak pohltí. Je tady výborná parta,“ smekl Peksa.

Markovi hned po nehodě volali jak spoluhráči, tak předsedkyně klubu. „Volala mi hned, jak to zjistila a kluci mi taky volali a psali. Překvapilo mě, kolik lidí se ptalo, jak na tom jsem. Jsem rád, že se o mě zajímají,“ uvedl hodonínský brankář.

Toho v sezoně čekají noví soupeři ve skupině Střed. „Jsem zvědavý. Mám z toho sice smíšené pocity. Dostaneme se někam, kde jsme nebyli. Čekám, jaké tam budou týmy a návštěvnost. Každopádně budeme muset hrát, ať je to třeba proti Horní nebo Dolní,“ zažertoval.

Ale i kdyby zůstal Hodonín ve východní skupině, tak by si Peksa proti svému bývalému klubu nenastoupil. „Bylo by to sice zajímavé, ale už jsou v první lize. Už jsem si proti Šumperku zachytal, takže zadostiučinění bylo,“ zasmál se hodonínský gólman při vzpomínce na domácí vítězství Drtičů 4:3.

Ten se zřejmě v brankovišti Hodonína objeví už v prvním přípravném utkání 9. srpna proti Piešťanům. Mistrovská sezona mu startuje na domácím ledě o měsíc později, a to duelem s Technikou.

Fotogalerii z nehody Marka Peksy najdete ZDE