Kromě Draků v minulosti naši druhou nejvyšší soutěž okusil rovněž v Berouně, Litoměřicích, Českých Budějovicích a Prostějově, ve kterém navíc dvakrát po sobě překročil magickou hranici třiceti branek za sezónu.

Celkově potom na prvoligové úrovni, i v součtu se sobotním zápasem proti Zlínu, nasbíral skvělých 384 kanadských bodů díky 205 gólům a 179 asistencím.

Během dosavadní kariéry si vyzkoušel i extraligu v dresu Sparty Prahy a Dukly Jihlava, loni absolvoval jeden zápas za Vítkovice.

Lukáši, proběhla nějaká oslava tohoto hokejového milníku? 500 odehraných zápasů v soutěži je počin, který asi nezůstal bez odezvy.

Dopoledne během porady před sobotním zápasem se Zlínem přišel do kabiny šéf klubu (Vladimír Velčovský – pozn. aut.), dostal jsem od něj památeční dres, dárkový koš a pogratuloval mi. Určitě si toho nesmírně vážím.

Většinou se ale taková oslava dělá na ledě před zápasem…

Abych řekl pravdu, tak já právě takové ceremonie moc rád nemám, proto jsem byl spokojený, že všechno proběhlo spíše v tichosti jenom v rámci kabiny. Navíc trenéři pro mě připravili video pozdravy od bývalých spoluhráčů, třeba od Tomáše Diviška, to bylo opravdu pěkné.

Jubilejní zápas navíc vyšel symbolicky doma v Šumperku a k tomu proti Zlínu, kde od letoška působí váš parťák z loňské formace Denis Kindl. Bylo nějaké hecování?

Určitě. Ve Zlíně je taky i Tomáš Pospíšil a Martin Novotný, všichni jsme ze Šumperka, takže tento vzájemný souboj jsme probírali na sociálních sítích ještě před začátkem sezóny. Pro mě to bylo specifické utkání. Škoda, že jsme neuspěli.

Hokejisté Šumperku statečně vzdorovali favorizovanému Zlínu
FOTO: I přes prohru potlesk na otevřené scéně. Draci trápili našlapaný Zlín

Draci nakonec se Zlínem prohráli 2:4, ale za předvedený výkon se mužstvo asi stydět nemuselo.

Hráli jsme dobře, ale za to si nic nekoupíme, body nemáme. Zlín dal dva celkem šťastné góly, nás může mrzet hlavně nevyužitá přesilovka, kdy jsme ve třetí třetině mohli srovnat na tři tři. Bohužel pořád se hodně trápíme v zakončení.

Od letoška nosíte v Šumperku na dresu céčko. Byla to volba hráčů nebo vás vybrali trenéři?

Jako kapitána mě zvolila kabina. Všichni hráči jsme hlasovali a nakonec to vyšlo na mě, protože jsem v jednatřiceti letech nejstarší, což je smutný (úsměv). Ale každopádně je to čest, navíc zastávám tuto funkci doma v Šumperku.

Jako jedna z mála opor z loňského kádru jste se rozhodl pokračovat v Šumperku, co rozhodlo? Byly nějaké jiné nabídky?

Měl jsem docela dost nabídek, hlavně z Chance ligy, ale rozhodl jsem se zůstat. Prostě jsem to tak cítil, že chci ještě minimálně jeden rok v Šumperku přidat a pomoct týmu. Rozhodl i velký zájem ze strany vedení a trenérů.

Rataje - Paříž na kole. Jakub Vitonský (vlevo), Patrik Piňos
Na kole z Ratají do Paříže pod Eifelovku? Pro dva mladé nadšence žádný problém

Zkuste zavzpomínat. Který zápas Chance ligy vám během dosavadní kariéry nejvíce utkvěl v paměti?

Tak to je fakt těžká otázka. Možná můj, tuším že to byl první zápas, kdy jsem nastoupil za Beroun. Tenkrát jsem se tam potkal i s naším současným asistentem Davidem Švagrovským. Dal jsem gól hned v úvodním střídání, ale zároveň si potom nepříjemně poranil koleno a byl delší dobu mimo hru.

A co nějaký veselejší moment z této soutěže?

(úsměv) Tak moc rád vzpomínám na angažmá v Českých Budějovicích, kde na domácích zápasech bylo vždy vyprodáno, to byl opravdu silný zážitek, když člověk vyjel na led. A samozřejmě mám stále v živé paměti loňský ročník, kdy jsme s partou vesměs zdejších hráčů zachránili pro Šumperk Chance ligu.