To se mu obstojně dařilo až do osmé minuty, kdy vstřelil úvodní gól zápasu domácí Vrdlovec, čímž spustil lavinu dalších tří branek, které v první třetině zasypaly opavskou svatyni v čele s extraligistou Filipem Šindelářem.

„Je to tak, začátek nám utekl, domácí celkem brzy vstřelili gól a vzápětí i další. Jenže tomu druhému předcházel faul na Kukise (Michal Kukol – pozn. red.), který rozhodčí nepískl a domácí hráč se pak dostal až brance a byl z toho gól,“ kroutil hlavou Petr Chalupa.

A pokračoval: „Nevím, možná to i byl i tím, že jsme hráli v nadstavbě tu horší skupinu, takže jsme si možná potřebovali jen zvyknout na ten rychlejší hokej, který Šumperk hraje. To ale nic nemění na tom, že v první třetině to bylo z naší strany špatné,“ nebere si servítky Chalupa.

Každá třetina úterního duelu nabídla odlišné spektrum obrazů hry obou celků. V prvním dějství byl jasně lepší Šumperk, druhá tercie už byla o poznání vyrovnanější a ve třetí dvacetiminutovce to byla Opava, která častěji tvořila hru.

„Je určitě pozitivní, že jsme se do zápasu ještě dokázali vrátit. Už ve druhé třetině jsme měli dostatek šancí, gól jsme však vstřelili pouze jediný. Za stavu 5:3 jsem tam viděl několik faulů mezi kruhy, které rozhodčí pustil. Občas se sudí upískl i při icingu nebo ofsajdech. S tím bychom ale měli v play off počítat,“ konstatuje opavský bojovník.

Během necelých tří minut ve třetí periodě střetnutí se Slezané dostali na dostřel svého soupeře, když se dvakrát za sebou prosadili a snížili na 3:5 z jejich pohledu.

„Po našich třech brankách soupeř očividně hodně znervózněl. My jsme si za stavu 0:4 řekli, že začneme střety u mantinelů více dohrávat, ať je to trochu bolí a byli toho kapánek zaskočení. Vytvořili jsme si i několik šancí, ale branku jsme nevstřelili. Za stavu 3:5 pak Měšek (Tomáš Měch – pozn. red.) nastřelil tyčku, kdyby z toho padl gól, určitě by to vypadalo jinak. Pak jsme hráli ještě přesilovku, ale bohužel jsme ji nevyužili. Kdybychom snížili na 4:5, tak věřím, že bychom ještě stihli vyrovnat,“ je si jist hráč s číslem 47 na dresu.

„Je dobře, že je dokážeme potrápit. Loni jsme se utkali se silným Hodonínem, ale já se domnívám, že Šumperk je ještě o třídu výš než oni. Doma musíme vyhrát a v sobotu se tady vrátit a porvat se postup,“ říká odhodlaně Petr Chalupa.

Ve čtvrtek v 18 hodin se na opavském zimním stadionu sehraje druhý díl play off mezi Slezanem a Šumperkem, jak je vidí opavský útočník?

„Já doufám, že to bude úplně jiný zápas. S nimi se sice moc otevřený hokej hrát nedá, ale určitě musíme hrát aktivně a hlavně nám nesmí utéct první třetina jako v prvním utkání. Bylo by dobré, kdybychom vedli a soupeře tím rozhodili,“ míní důrazný útočník.

„ V neposlední řadě bych ještě chtěl poděkovat našim fanouškům za podporu. Skvěle fandili, bylo to super. Přijelo hodně lidí, domácí kotel občas přeřvávali. Opravdu parádní,“ byl nadšený jinak velký příznivec Slezského FC.

Šumperk - Opava 6:3