Ve čtvrtfinále Draci narazí na Šternberk. Fanoušci se tedy mohou těšit na derby. Co čekáte od tohoto protivníka?
Soupeře samozřejmě velice dobře známe a rozhodně to nebude lehký protivník. Šternberk má nevyzpytatelné mužstvo, které dokáže potrápit každého. Postupem do čtvrtfinále přes Techniku dokázali, že do osmičky prostě patří. Musíme se na ně zkrátka dobře nachystat, protože máme před sebou opravdu těžkého soupeře.

Důležité hlavně asi bude Šternberk nepodcenit, když jasným favoritem série jsou Draci.
Role favorita se nezříkáme, ale je pravda, že Šternberk má dobré mužstvo a nesmíme jej podcenit. Důležité bude šlapat od první minuty a jít jasně za svým cílem.

Související: Hokejománie začíná

Jaký byl pro vás týden pauzy, kdy mužstvo čekalo na svého čtvrtfinálového soka?
Byl jsem se podívat na několika zápasech, abych viděl potencionální soupeře v akci. Další duely zhlédl i trenér Jiří Režnar. Řada zápasů byla kvalitní, jiné už méně. Udělali jsme si však určitý obrázek o ostatních mužstvech. Náš tým jsme pak během volného týdne především ladili do psychické pohody, aby byl dobře nachystán na čtvrtfinále.

Radek Kučera
POZOR: Připravujeme rozhovor s gólmanem Draků Pavlem Maláčem mimo jiné i o tom, proč na něho fanoušci Hodonína házejí Paralen

Třetí čtvrtfinále Draků ve 2. hokejové lize a potřetí se Šternberkem. Co na to říkáte?
Asi je to nějak zakleté (smích). No, prostě nám to vyšlo zase na Šternberk, je to náhoda. Čeká nás derby, které bude zajímavé především pro diváky.

Pro vás je ale letošní souboj malou premiérou. Dvakrát jste absolvoval vzájemný duel jako hráč na ledě, nyní jej prožijete ze střídačky jako sportovní manažer. Jak se chystáte tentokrát?
Jako na každý jiný zápas. Hlavně aby byli dobře nachystaní hráči, tomu jsme také podřídili celý uplynulý týden. Kluci poctivě makali a k tréninkům přistoupili opravdu odpovědně.

Nebude trochu problém nastoupit v úterý do úvodního čtvrtfinálového klání po týdnu bez zápasové zátěže?
Musíme si pohlídat především začátek utkání. Týden jsme nehráli, a tudíž si musíme znovu zvyknout na pravidelný zápasový režim. V sobotu jsme proto alespoň sehráli modelové utkání proti šumperské juniorce. Proti Šternberku pak bude nejdůležitější zvládnout úvod.

Další okolnosti, které budou hodně rozhodovat v play off, je zdraví hráčů. Jak to před duely se Šternberkem vypadá s marodkou Draků?
Měli bychom nastoupit kompletní. K dispozici teď máme celé čtyři formace. Mužstvo v minulých dnech doplnil útočník Martin Domian z Poruby a po zranění začal znovu trénovat také forvard Petr Rozum.

Miroslav Pergl

Pozvánka na hokej