Draci stačili Lvům jenom jednu třetinu, pak bylo o vítězi jasno

Šumperk /TABULKA, FOTOGALERIE/ – Překvapení na úkor favorita 1. ligy se Šumperku nepovedlo. S Ústeckými Lvy dokázali Draci držet výsledkově krok jen do poloviny zápasu. Herní výpadek během druhé třetiny je pak připravil o přijatelnější skóre.

29.10.2011

Draci versus Ústí (žluté dresy)Foto: DENÍK/Jan Kastner

Sobotní střetnutí však domácí hokejisté odstartovali bez jakéhokoliv respektu vůči favorizovanému protivníkovi a dá se říci, že v úvodní části byli opticky možná i mírně lepším mužstvem.

Šumperk začal v ohromném tempu, hrál s velkým nadšením, které korunoval hned ve 4. minutě vedoucí trefou z hole Romana Meluzína.

Záhy měli Draci obrovskou šanci svůj náskok navýšit, jenže se jim nepovedlo využít přesilovku, kterou jinak sehráli velmi aktivně, bohužel již poněkolikáté trpěli na slabou koncovku.

Naopak Severočeši neměli se zakončením sebemenší potíže. Opravdu vyložených šancí měli sice v celkovém součtu méně než domácí, ale zato v podstatě každou dokázali zužitkovat.

Vyrovnání pro hosty zařídil v 9. minutě pohotovou střelou obránce Adam Sedlák, pak ještě vrátil Šumperku ztracený náskok z dorážky Radislav Ondráček.

Jenže případné drama hosté ještě do konce úvodního dějství rychle zažehnali po trefách Třetiny a Roda. Zejména při třetím gólu předvedli hosté svou kombinační sílu, když akci na jeden dotyk zakončovali do odkryté klece.

Zlomový moment celého utkání přisel v polovině hry, kdy domácí během pouhých třinácti vteřin dvakrát inkasovali: nejprve překvapil gólmana Draků střelou z nulového úhlu Pavlík a záhy se rychlou kličkou prezentoval Daniel Boháč.

Tím vyhnal Tomáše Štůralu na střídačku a mezi šumperské tyče se postavil Roman Boška. Ten pak dlouho odolával rychlým ústeckým výpadům, minutu před vypršením druhé dvacetiminutovky ale již nestačil na rychlou souhru Kováře s Alinčem.

„My jsme zaspali začátek, naopak domácí odehráli první část velmi dobře, naštěstí jsme to dokázali ještě do přestávky otočit. Po našem pátém gólu už nebylo pochyb, že vyhrajeme, domácí to položilo,“ prozradil úvodem trenér Ústí nad Labem Petr Rosol.

„Šumperk odehrál první třetinu v enormním tempu a já si říkal, že to takhle snad nemohou vydržet celý zápas, což se potvrdilo,“ konstatoval dále kouč Lvů.

Přesto ještě na začátku třetí části se domácí nadechli k tomu, aby nepříznivé skóre alespoň zmírnili, což se jim podařilo krásnou ranou Aleše Holíka do šibenice.

Poslední slovo přesto patřilo hostům, když výsledek ve 49. minutě upravil do konečné podoby expardubický Lukáš Nahodil.

„Neřekl bych, že to bylo povinné vítězství, sice jsme sem přijeli s cílem vyhrát, ale věděli jsme, že na nás domácí vlítnou a budou chtít potrestat naše chyby, což se jim v první třetině dvakrát povedlo,“ přiznal Petr Rosol.

„Začátek jsme měli sice dobrý, jenže soupeř nám dal lekci z produktivity, když měli čtyři šance a z nich třikrát skórovali. Velká chyba byla, že se nám do konce první části nepodařilo udržet nerozhodné skóre 2:2,“ mrzelo trenéra Draků Radka Kučeru.

„Ve druhé třetině nás Ústí jasně přehrálo a ukázalo svou sílu. Špatně jsme obsazovali střední pásmo a hráče soupeře, kteří nám pak jezdili do přečíslení. Zejména po bruslařské stránce to pro nás dnes byl mimořádně náročný zápas,“ uzavřel hodnocení sobotního zápasu šumperský lodivod.

Salith Šumperk – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:7 (2:3, 0:3, 1:1)

Branky: 4. Meluzín (Plášek), 12. Ondráček (Mičulka, Skoumal), 44. Holík (Meluzín, Plášek) – 9. A. Sedlák (Vobořil), 17. Třetina (Pajič, Pazourek), 20. Rod (Vobořil, Daniel Boháč), 31. Pavlík (Kovář, Hampl), 32. Daniel Boháč (Roubík, Rod), 40. Alinč (Kovář, Gureň), 49. Nahodil (Alinč). Vyloučení: 4:6, bez využití. Střely na branku: 35:49. Rozhodčí: Wagner - Lučan, Svoboda. Diváci: 1760.
Šumperk: Štůrala (32. Boška) – Novotný, Holík, T. Sedlák, Pastor, Tesařík, Křetínský, T. Drtil, Ondráček – Plášek, Meluzín, Cink – Vrdlovec, Hulva, Brunec – Červenka, Matějka, Haas – Vrána, Skoumal, Mičulka.
Ústí: Francouz – Klobouček, Zeman, Pavlík, Gureň, A. Sedlák, Vobořil – Kovář, Alinč, Hampl – Rod, Roubík, Daniel Boháč – Třetina, Pajič, Pazourek – Handlovský, Nahodil, Dominik Boháč.