Šumperk tak Bobrům oplatil porážku z předchozího vzájemného klání a pod výhru se tentokrát gólově podepsaly všechny tři formace.

Dvěma góly se před letošní nejmenší diváckou návštěvou znovu připomněl nejlepší střelec Draků i celé soutěže Michal Velecký.

Samotné utkání však příliš pohlednou podívanou nenabídlo. Z obou stran se sice hrál překvapivě hodně otevřený hokej, kdy se především útočilo než bránilo, k vidění ale bylo až příliš mnoho nepřesností.

„Na soupeře jsme chtěli vlítnout, ale hosté bohužel dobře bránili a navíc nás zaskočili tím, jak aktivně forčekovali. Byl to snad první mančaft, který u nás hrál útočný hokej a nebál se s kotoučem něco vymyslet. Dnes jsme se docela trápili,“ přiznal trenér Draků Radek Kučera.

Daleko lépe vstoupili do zápasu hosté, kteří se hned po necelé minutě ocitli zcela sami před Štůralou, jenž ale svůj tým podržel. Navíc se záhy museli Draci bránit v oslabení.
V 6. minutě pak domácí vytěžili z minima maximum, neboť ze své první střely na branku se ujali vedení zásluhou Jana Matějky.

O chvíli později rozradostnila domácí příznivce úspěšná souhra nahrávajícího Adama Červenky a zakončujícího Michala Veleckého.

Také do druhého dějství nastoupili aktivněji hokejisté Valmezu, jejich snahu však přibrzdila dvě vyloučení krátce po sobě, která dala Drakům k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři.

Početní výhodu pak využil pohotovou dorážkou svou druhou trefou v utkání Michal Velecký. V polovině duelu přidal Šumperk ze skrumáže i čtvrtý gól, ale podle sudího byl dosažen rukou a skóre se tudíž nezměnilo.

O další změnu se postarali až Bobři, kteří na začátku třetí třetiny rozebrali domácí obranu a Lukáš Bokroš snížil na 3:1. V těchto chvílích hráli Draci dost pasivně a několikrát je soupeř dokázal uzamknout v jejich obranném pásmu.

Případné drama naštěstí Šumperk definitivně zažehnal díky druhé využité přesilovce. V 51. minutě sice nejprve Martin Ambruz zamířil do tyče, dorážka Tomáše Brunce však dala výsledku konečnou podobu.

„Podali jsme daleko lepší výkon než v předchozích zápasech, ale hodně nás trápí produktivita, ve které byli domácí jasně lepší. Na Šumperk se nám sice tradičně daří, ale v jeho domácím prostředí jsme na něj neměli. Velký rozdíl byl i ve výkonu obou gólmanů,“ zhodnotil ve zkratce středeční klání trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Další mistrovské utkání 2. ligy sehrají Draci v sobotu 18. prosince, kdy zajíždí na led Uherského Hradiště.

Salith Šumperk – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky: 6. Matějka (Meluzín), 8. Velecký (Červenka), 26. Velecký (Červenka, Haas), 51. Brunec (Ambruz, Hulva) – 44. Bokroš (Martiník, R. Bacul). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Rozhodčí: Dědek – Held, Přikryl. Diváci: 900.
Šumperk: Štůrala – Novotný (38. Drábek), Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, T. Drtil, navíc od 57. Gewiese – Matějka, Meluzín, Novosad – Brunec, Hulva, Ambruz – Červenka, Velecký, Haas – navíc od 57. Cink, Skoumal, Fischer.
Valašské Meziříčí: Vlachynský – Mikel, Vašut, Musil, Winchester, Palík, Růčka – L. Bacul, Matějný, Tatarčík – Bokroš, R. Bacul, Martiník – Balga, Martin Varga, Miroslav Varga.