Hodně třaskavé bylo sobotní hokejové derby mezi Šumperkem a Olomoucí. Policie a bezpečnostní agentura byla po celý zápas v možná větším zápřahu než hráči.

V závěru 1. třetiny na zimní stadion vběhla skupinka asi tří desítek mladíků, někteří z nich v kuklách, a vydali se směrem ke kotli olomouckých fans. Okamžitě začali fanoušky Mory mlátit a honit po tribuně.

Když se po chvíli objevil policejní oddíl, Baníkovci se otočili a neuvěřitelně organizovaně ze zimního stadionu zmizeli.

Během utkání Draků s Morou to nebyl jediný incident, který musela řešit policie. V poslední třetině se začali mezi sebou potýkat i šumperští a olomoučtí fanoušci. Státní policie tak musela oba tábory přehradit.

„Skupinka výtržníku vyprovokovala na zimním stadionu bitku, pak utekla na šumperské nádraží, sedla do vlaku a odjela. V Olomouci ale byla zadržena policií a jednotlivci byli identifikování. Tento incident policie bude nadále šetřit,“ uvedl Josef Bednařík, šumperský mluvčí Policie České republiky.

K žádným vážnějším zraněním podle něho nedošlo.

Jedno vážné zranění ale přece jen musel řešit lékař záchranné služby. Na kluzkém betonu uklouzl mladík a upadl hlavou na ostrý roh schodu. Na vině rozbité hlavy ale nebylo násilí, nýbrž smůla a možná nešikovnost zraněného.