Střetnutí se hrálo na 4x20 minut a v každé polovině trenéři obou týmů nasadili do hry zcela odlišné sestavy.

Na úvod Draci nastoupili se všemi svými hvězdami, když první část hry se na ledě objevily nové posily Miroslav Barus, Lubomír Vosátko, Zdeněk Pavelek či navrátilec z Polska Radim Antonovič.

Šumperk začal klání proti Moře dobře, když hned v 6. minutě poslal hosty do vedení úspěšně zakončeným brejkem v oslabení Jiří Hašek.

Domácí však stačili rychle srovnat krok a pak díky využité přesilovce otočili skóre. Další početní výhoda pro změnu na straně Draků ale znamenala vyrovnání. Podruhé se za Šumperk trefil Jiří Hašek, přičemž tentokrát stál na konci rychlé kombinace na jeden dotyk.

Herně vyrovnaná úvodní půlka zápasu nakonec skončila lépe pro Olomouc, která v čase 39:59 šťastnou trefou šla znovu do trháku.

Od třetí čtvrtiny dostali v šumperském dresu příležitost převážně junioři, z nichž mnozí hráli vůbec poprvé mezi seniory a proti kádru Hanáků v čele se zkušeným Milanem Ministrem se jen velice obtížně dostávali do šancí a ve zbytku zápasu měla zcela navrch Olomouc.

Výrazněji dokázala zaměstnat Žigárdyho pouze formace Pekr - Hulva - Ambruz. Daleko více práce měl na druhé straně nováček mezi tyčemi Draků Lukáš Šrámek, jenž zůstával proti akcím soupeře zcela osamocen. Svou převahu pak domácí vyjádřili dalšími třemi zásahy.

„Bylo to první utkání, takže o výsledek vůbec nejde. Navíc řadu herních činností jsme ještě ani netrénovali, když jsme jen pár dní na ledě. Zápas nám ukázal chyby, které jsme dělali zejména v obranném pásmu. Ve hře dozadu budeme muset zapracovat,“ prozradil ve zkratce trenér Draků Jiří Režnar.

„Soupeř hrál velice solidně hlavně první půli, kdy měl trochu silnější mužstvo. Od nás ten výkon v první části nebyl ideální, hlavně v přesilovkách. Soupeř měl v našich výhodách dost šancí,“ vytkl týmu olomoucký kouč Petr Fiala. „Druhá část byla rutinní, výsledek byl pro soupeře možná až krutý.“

HC Olomouc - Salith Šumperk 6:2 (2:1, 1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 10. Žajgla (Venkrbec), 18. Janáček (Smejkal, Čuřík), 40. Haluza (Brančík), 45. Kucharczyk (Zbořil), 66. Zbořil (Kucharczyk), 76. Frieb (Pánek) - 6. Hašek, 30. Hašek (Vosátko, Vrtík). Vyloučení: 10: 12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Minář - Bryška, Trunečka. Diváci: 300.

Olomouc, 1. polovina: Sedlář – Bartoň, Vyrůbalík – Paška, Staněk – Janáček, Nedbálek – Řípa, Brančík, Haluza – Bordowski, Čurík, Smejkal – Žajgla, Venkrbec, Freib. 2. polovina: Žigárdy – Lhotský, Mikel – Nedbálek, Ondrušek – Trojan, Staněk – Mikšan, Ministr, Davídek – Zbořil, Kucharczyk, Zábranský – Coufal, Pánek, Freib.

Šumperk, 1. polovina: Daneček - Ondráček, Vosátko, Vrtík, Holík, Rangl, Sedlák - Hašek, Barus, Vrba - Pavelek, Meluzín, Antonovič - Skácel, Scobis, Varga. 2. polovina: Šrámek - Rangl, Sedlák, Ondráček, Vosátko, Novotný, Fryč - Pekr, Hulva, Ambruz - Noga, Podešva, Varga - Cink, Skoumal, Svoboda.