Hosté představili ve své nově se tvořící sestavě i několik exšumperských hokejistů. Proti svým nedávným spoluhráčům se do havířovské branky postavil Lukáš Daneček a v útoku pak figuroval také jeho bratr Jan, který však duel po jednom ze střetů u mantinelu nedohrál. Již během první třetiny musel totiž opustit hřiště s poraněným ramenem.

Domácí nastoupili do hry s kompletní lavičkou, když nejprve dal trenér Radek Kučera prostor třem zkušenějším formacím a od poloviny zápasu postupně zapojil do hry také zbývající mladší hráče.

Střetnutí nezačalo pro Draky příliš šťastně, neboť inkasovali po necelé minutě utkání. Díky dvěma využitým přesilovkám však Šumperk záhy vedl po gólech Haase a Veleckého.

Hosté pak vyrovnali, když zakončili výpad do rozhozené šumperské defenzivy, záhy ale Draci odpověděli trefou na 3:2. Podruhé v tomto duelu se trefil Velecký a tím přestřelka herně vyrovnané první třetiny skončila.

Od druhé části začali mít postupně převahu domácí a vytvořili si řadu dobrých šancí, přičemž několikrát protivníkovi zle zatopili v jeho obranném pásmu.
Ujala se až přesná střela Matějky do horního rohu Danečkovy klece. V polovině střetnutí přidal další zápis Draků Červenka. Těsně před přestávkou hosté zkorigovali výsledek na konečných 5:3.

Závěrečná třetina patřila domácím, kteří měli navrch, a bylo vidět, že jim oproti soupeři zbylo podstatně více sil, jenže svou převahu již nedokázali gólově využít.

„I přes několik drobných chyb ze začátku utkání jsem s tímto zápasem spokojen. Havířov začal výborně a vinou toho jsme inkasovali, ale potom jsme se dokázali rozjet i díky tomu, že jsme si začali plnit své úkoly,“ uvedl ve zkratce k zápasu trenér Draků Radek Kučera.

„Máme za sebou jen pět tréninků, navíc kvůli technickým problémům na havířovském zimáku jsme nuceni trénovat na jiných místech, což bylo poznat. S domácími jsme stačili držet krok jen první třetinu, pak nás Šumperk přehrál,“ konstatoval kouč Havířova Jan Daneček starší.

„Těžko jsme mohli domácím více konkurovat, tým skládáme na poslední chvíli, Draci mají oproti nám daleko stabilizovanější kádr,“ dodal havířovský trenér, jehož tým si spravil chuť alespoň v pozápasovém penaltovém rozstřelu, v němž uspěl poměrem 2:0.

Zatímco za hosty se trefili Najdek a Stránský, ze šumperského tria Tesařík, Fischer a Haas nikdo neuspěl.

Další přípravné utkání odehrají Draci v úterý 10. srpna proti Slezanu Opava. Zápas se koná na zimním stadionu v Kravařích.

Salith Šumperk – AZ Havířov 5:3 (3:2, 2:1, 0:0)

Branky: 6. Haas (Tesařík), 8. Velecký (Haas, Brunec), 10. Velecký (Haas), 23. Matějka (Novosad, Holík), 32. Červenka (Hulva, Měrka) – 1. Klimša (Prokop), 9. Najdek (Klimša, Prokop), 39. Maruna (Najdek). Nájezdy: Tesařík, Fischer, Haas (nedali) – Najdek, Stránský (dali), Prokop (nedal). Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Rozhodčí: Klapetek – Langr, Matěj. Diváci: 600.
Šumperk: Peksa – Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil, navíc od 33. Fryč, Doleček – Matějka, Meluzín, Novosad – Červenka, Hulva, Měrka – Brunec, Velecký, Haas, navíc od 21. Skoumal, od 33. Fischer, Peška, Malý, Cink, Diviš.
Havířov: L. Daneček – Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík – Maruna, Najdek, Klimša – Stránský, J. Daneček, Pavlas – Sztefek, Potočný, Pechanec.