Netradiční termín tak tentokrát Drakům příliš nesvědčil, když většinu času se herně trápili. Fanoušky proto po závěrečné siréně mohl potěšit jen zisk tří bodů a udržení parádní bilance na vlastním ledě, kde Šumperk v dosavadním průběhu soutěže ztratil pouhé dva body.

Domácí opět nenastoupili kompletní. Stále chyběl nemocný útočník Roman Meluzín a navíc hned tři obránci: zranění Tomáš Drtil a Radek Ondráček, kvůli trestu pak Martin Novotný.

Trenér Draků Radek Kučera tudíž musel opět zalovit v řadách juniorů respektive dorostenců. Premiéru v seniorském hokeji si díky tomu odbyl sedmnáctiletý zadák Pavel Feledík.

Během úvodních minut utkání, ve kterém prakticky již o nic nešlo a pro oba soupeře mělo být především generálkou před play off, to vypadalo, že favorizovaný Šumperk nebude mít se svým protivníkem výraznější potíže.

Do vedení šli domácí hned v 7. minutě, když úspěšnou přesilovkou souhru zakončil střelou pod horní tyčku Adam Červenka.

O pět minut později si pak Tomáš Sedlák sjel do volného prostoru mezi kruhy na přihrávku a nekompromisně propálil jinak výtečně chytajícího Lukáše Šrámka podruhé.

Hosté se ale ještě do konce první třetiny vrátili do hry v početní výhodě snížením na 2:1 a v polovině zápasu se štěstím vyrovnali, když předtím promarnili dlouhou přesilovku pět na tři.

Šumperku mohl vrátit ztracené vedení ve 33. minutě znovu Tomáš Sedlák, jenže jeho přesilovkový gól hlavní rozhodčí kvůli hře vysokou holí neuznal. O chvíli později ve stejné výhodě orazítkoval Jan Tesařík pouze tyč.

Zřejmě nejaktivnější hráč sobotního duelu Tomáš Sedlák si pak neuznaný gól plně vynahradil v 54. minutě, kdy si najel na pas od Jakuba Hulvy a přesnou střelou k tyči zachránil pro Draky tři body a domácí neporazitelnost.

„Měli jsme hodně střel, jenže se nám z nich nepodařilo dát gól. Snažili jsme se sice útočit a tlačit se hodně dopředu, ale Nový Jičín hrál svůj klasický systém, když dobře bránil a vyhazoval kotouče do středního pásma, z čehož chodili hosté do brejků. Naštěstí jsme se v závěru nakonec prosadili a udrželi domácí neporazitelnost. Nejdůležitější však je, že se před play off nikdo nezranil,“ konstatoval po zápase trenér Draků Radek Kučera.

Sobotní duel přesto nedohrál šumperský obránce Jan Tesařík.

„Natáhl si sval, ale snad to nebude nic vážného. Přesto jsme ho raději ve třetí třetině stáhli ze hry, abychom jej šetřili a mohl být připraven na úterní čtvrtfinálový zápas,“ dodal kouč Draků.

„Šumperk měl výborný začátek, ale později pod dojmem dvougólového náskoku polevil a pak se jen těžce vracel do původního tempa. My jsme i díky tomu měli ve druhé třetině hodně šancí a může nás mrzet, že se nám je nepodařilo proměnit, možná jsme v této části byli i mírně lepší. V závěru se však projevila větší zkušenost domácích,“ doplnil trenér Nového Jičína Petr Kneblík.

Další utkání čeká na Draky již v úterý 15. února, kdy od 18 hodin přivítají na svém ledě v úvodním čtvrtfinálovém klání celek HC Slezan Opava.

Salith Šumperk – HC Nový Jičín 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky: 7. Červenka (Haas, Holík), 13. Sedlák (Vrdlovec), 54. Sedlák (Hulva) – 18. Macháček (Horák, Andrýsek), 28. Pavlačka (Hruška). Vyloučení: 5:8, navíc Skaloš (Nový Jičín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Rozhodčí: Doležal – Klouda, Křivohlavý. Diváci: 1000.
Šumperk: Štůrala – Navrátil, Holík, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Feledík – Brunec, Matějka, Novosad – Vrdlovec, Hulva, Ambruz – Červenka, Velecký, Haas – Cink.
Nový Jičín: Šrámek – Chvostek, Gulda, Andrýsek, Horák, Pelikán, Hruška – Štěpjak, Macháček, Skaloš – P. Zedník, Pavlačka, Gebauer – Uhlár, Toman, Tomášek – Slavík, A. Zedník, Havlík.