Přesto však ve čtvrtečním klání šumperský tým svým výkonem diváky příliš neoslnil. Velice sympatický výkon pak předvedli hosté z Hané.

„Dost nás potrápili a co si budeme namlouvat, v některých fázích duelu byli lepším celkem. Snad to bylo tím, že jsme den před zápasem byli darovat krev a neměli tak trénink a pauza bez ledu byla znát,“ přemítal po skončení utkání trenér Draků Radek Kučera.

Šumperk sice vstoupil do utkání aktivně a protivníka v úvodu zatlačil do jeho obranného pásma, bohužel žádnou ze svých šancí nevyužil a naopak záhy inkasoval dva laciné góly po chybách obrany a gólmana.

„I když se ale nám nedařilo, tak bylo vidět, že kluci mají snahu nepříznivý vývoj zvrátit,“ prozradil dále šumperský kouč.

Ještě do konce první části stačil Šumperk smazat dvoubrankové manko díky dvěma přesilovkovým trefám kapitána Aleše Holíka, mezi které se vklínil gól Jana Matějky. Ten se díky tomu stal s deseti góly nejlepším střelcem Draků v přípravě.

„Měli jsme strašný vstup do zápasu, když nás domácí na začátku hodně tlačili. Pak jsme ale dali náhodný gól a naši hráči najednou zjistili, že se proti Šumperku dá hrát. Začala nám vycházet kombinace na jeden dotyk a díky tomu jsme se prosadili. Myslím, že jsme předvedli opravdu povedený výkon,“ konstatoval trenér Jestřábů Petr Zachar.

Hostům vyšla zejména druhá třetina, během níž dvakrát skórovali a dostali se opět do vedení. Navíc hráli pozorně v defenzivě, dobře bruslili a Drakům nedávali na ledě téměř žádný prostor.

V podobném duchu se neslo také třetí dějství a dlouho se Šumperk proti Jestřábům i přes zjevnou snahu nemohl prosadit.

„Hra domácích byla podle mě dost upracovaná, když se snažili především bojovat. Jejich síla se ale v zápase ukázala. Nejprve otočili nepříznivé skóre v první třetině a v závěru stačili vyrovnat. I přesto, že jsme Šumperk dvakrát potrápili, nemyslím si, že bychom ihned měli patřit k favoritům soutěže. Z výsledků v přípravě nelze dělat předčasné závěry,“ dodal Zachar.

Vyrovnání přinesla Drakům třetí využitá přesilovka, ve které střelu Aleše Holíka tečoval těsně před brankářem Zdeněk Novosad.

V těchto chvílích již domácí dohrávali bez zraněného útočníka Adama Červenky, jenž si po hrozivě vypadající srážce s protivníkem poranil pravé koleno.

O svém vítězství Draci rozhodli v pozápasovém penaltovém rozstřelu, když zatímco na straně Prostějova se prosadil pouze obránce Halouska, ze šumperského tria Velecký, Haas a Hulva nezaváhal nikdo.

„Nájezdy jsou vždy loterie, ale myslím si, že se v nich projevila naše vůle po výhře,“ uzavřel hodnocení derby Radek Kučera.

Salith Šumperk – LHK Jestřábi Prostějov 5:4 po nájezdech (3:2, 0:2, 1:0 – 1:0)

Branky: 11. Holík (Meluzín, Novosad), 18. Matějka (Ondráček, Hulva), 20. Holík (Velecký, Červenka), 55. Novosad (Holík, Meluzín) – 3. D. Šebek (P. Šebek), 9. Zachar (Paška), 23. Bartošek (Chomič), 27. Čuřík (Žajgla). Nájezdy: Velecký, Haas, Hulva (dali) – Halouska (dal), Duba, Čuřík (nedali). Vyloučení: 4:7, navíc P. Šebek (Prostějov) osobní trest 10 minut a trest do konce utkání. Využití: 3:0. Rozhodčí: Valouch – Matěj, Šedina. Diváci: 500.
Šumperk: Peksa – Drábek, Holík, Drtil, Novotný, Sedlák, Ondráček – Fischer (35. – 40. Malý), Meluzín, Novosad – Červenka, Velecký, Haas – Brunec, Hulva, Matějka, od 35. navíc Měrka.
Prostějov: Slovák – Paška, Stříteský, Halouska, Peštuka, Kolibár, Jedlička – Stejskal, Duba, Zachar – Šimo, Čuřík, Žajgla – Chomič, P. Šebek (19. Bartošek), D. Šebek.

Všechny reportáže a videa z přípravy Draků najdete ZDE