Celek ze země Galského kohouta proti Drakům předvedl parádní nástup, když dlouhou dobu domácím prakticky nic nedovolil a navíc se jako první ujal vedení.

„Soupeř byl v pohybu. Je vidět, že i klub z Francie nás dokáže převýšit svou agresivitou, důrazem, bruslením a taktickým myšlením. Grenoble od prvních minut hrál aktivně, dohrával souboje a my jsme naopak dlouho nevěděli, co máme na ledě dělat. Dnes to z naší strany nebylo ono, přestože jsme potom hru trochu zlepšili,“ uvedl kriticky trenér Draků Jiří Režnar

Po chabém výkonu v úvodní dvacetiminutovce tak byl domácí kouč nucen přeházet jednotlivé formace a svým svěřencům rázně promluvit do duše.

„O přestávce jsem v kabině hráče nabádal, aby zlepšili pohyb, důraz, střelbu i přihrávky a snažili se hrát přímočaře na bránu,“ prozradil šumperský kouč.

V dalším průběhu se postupně hra vyrovnala, za výhrou však kráčel daleko rázněji francouzský celek. O lepší výsledek ale nakonec Grenoble přišel kvůli svému mnohdy až přehnanému důrazu, za nějž často pykal. Z nabídnutých přesilovek pak šumperští hokejisté zaznamenali všechny své góly.

Vyrovnání zařídil krátce po polovině duelu šikovným bekhendem mladík Jakub Orsava, jenže o chvíli později hosté znovu vedli.

S přibývajícím časem se střetnutí začalo přiostřovat a zejména na straně Grenoblu trestná lavice příliš nevychladla a Draci toho dokázali využít.

Ve třetí třetině právě díky početním výhodám předvedli domácí dvěma slepenými trefami v rozmezí jediné minuty obrat na 3:2 a rázem měli navrch.

Za pár okamžiků mohl pojistit vedení Draků zkušený Miroslav Barus, ale v samostatném úniku neuspěl a naopak se potvrdilo známé rčení nedáš dostaneš.

Rychlý výpad do šumperského obraného pásma v 54. minutě zakončili Francouzi po pěkné kombinační akci vyrovnávací brankou na konečných 3:3.

Ani tentokrát se prvoligový nováček nevyhnul potížím s obránci, když po odchodech slovenských zadáků Pekara s Brinckem, nebude nakonec za Draky hrát ani jejich krajan Juraj Senko.

Zdecimovaným zadním řadám Šumperka tak proti Grenoblu musel vypomoci junior Tomáš Drtil, pro kterého bylo utkání prvním startem mezi muži.

„Zápas jsme odehráli v podstatě na pět beků, když šestým byl právě Tomáš Drtil, který však rozhodně nehrál hůř než ostatní obránci. Myslím, že svou roli zvládl. Naše situace v defenzivních řadách je teď složitá, ale věřím, že příští týden na tom již budeme lépe,“ přeje si Režnar.

Šumperk si navíc znovu pošramotil i svou vizitku týmu s kvalitním útokem, když podruhé během jediného týdne zklamal při zakončování šancí.

„Momentálně se příliš nadřeme na gól. Snad si ale smůlu vybereme teď v přípravě a v sezoně to tam bude klukům opět padat. Je pravda, že poslední dva zápasy jsme v koncovce nezvládli,“ shrnul své hodnocení Jiří Režnar.

Drakům se vůbec nevedlo ani v pozápasovém penaltovém rozstřelu, který vyhráli hosté poměrem 2:0, když za domácí neproměnili své nájezdy Steber ani Barus.

Salith Šumperk - Bruleurs de Loups Grenoble 3:3 (0:1, 1:1, 2:1)

Branky: 34. Orsava (Barus), 49. Holík (Barus, Sedlák), 50. Sedlák (Hulva, Ambruz) – 17. Sivic (Fleury), 35. Dufour (Rouleau), 54. Fleury (Manavian, Sivic). Vyloučení: 8:14, navíc Fleury (Grenoble) 5 minut plus trest do konce utkání. Využití: 3:0. Nájezdy: Steber, Barus (nedali) – Jansson, Dufour (dali). Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Trunečka. Diváci: 400.

Šumperk: Daneček – Ondráček, Holík, Rangl, Sedlák, Novotný, T. Drtil – Vrba, Barus, Steber – Antonovič, Meluzín, Pavelek – Pekr, Hulva, Ambruz – Podešva, Noga, Orsava.
Grenoble: Raibon – Moisand, Rouleau, Manavian, Milovanovic, Besch, Wallin – Dufour, Jansson, Nilsson – Tartari, Sivic, Fleury – Arrossamena, Brož, Baylacq.