V letošních vzájemných zápasech obou soupeřů tedy platí pravidlo můj dům, můj hrad, když pokaždé v souboji Draků s Kohouty uspěl domácí celek.

Hosté dorazili do Šumperku bez dvou nejzkušenějších hráčů Dopity a Ministra, poprvé se pak v této sezoně postavil proti Drakům do olomoucké branky místo Žigárdyho gólman Libor Kašík.

Reprezentační brankář české dvacítky sice byl v zápase jednou z klíčových postav svého celku, porážce Mory však nakonec nezabránil, přestože hosté na severu Moravy dlouhou dobu vedli.

Zejména v prvním dějství byla Olomouc mírně aktivnějším mužstvem, když protivníka převyšovala v bruslení a osobních soubojích, čehož dokázala využít i gólově. Nejprve hosté rozebrali domácí obranu a Kucharczyk ve 14. minutě neměl problém z dorážky poslat kotouč do odkryté klece. Za další tři minuty nachytal Štůralu Petr Haluza, jehož střelu domácí brankář nešťastně vyrazil do tyčky, od které se puk odrazil do sítě – 0:2.

I Draci měli během úvodní části několik šancí, ale většinou jen mířili do dobře postaveného Kašíka. Litovat poté Šumperk mohl i dvou nevyužitých přesilovek.

Do druhé části však domácí nastoupili s viditelným odhodláním nepříznivé skóre zvrátit, jenže jejich snaha dlouho k ničemu nevedla.

Střelecké trápení Draků navíc podtrhl ve 28. minutě hry zkušený Karel Plášek, když po faulu na svou osobu neproměnil trestné střílení.

Záhy se ale domácí již mohli radovat a Červenkova dělovka z první vrátila Šumperk zpátky do zápasu. Po tomto gólu domácí neuvěřitelně ožili a i nadále se tlačili před olomouckou svatyni, vytvořili si místy drtivý tlak, stříleli snad ze všech možných pozic, jenže hosty držel vynikající Kašík.

Ke konci druhé části zahrozila také Olomouc, která měla při přesilovce dvě velké šance, kdy nadvakrát neuspěl proti Štůralovi Kucharczyk.

Ve třetí třetině poté hosté pykali za nekázeň a svými fauly nabídly Šumperku hned dvě po sobě jdoucí přesilovky, které domácí využili k otočení výsledku.

Nejprve ve 45. minutě propálil Kašíka v klasické početní výhodě přesnou ranou Roman Meluzín. Záhy se hosté museli bránit dokonce dvojnásobnému oslabení, které ztrestal dělovkou od modré čáry Tomáš Sedlák.

S přibývajícím časem začalo utkání gradovat a začalo se jiskřit nejen na ledě, ale i v hledišti, když velké emoce vyvolal především zákrok Radima Kucharczyka na hlavu Tomáše Sedláka, po němž musel obránce Draků v 54. minutě předčasně do kabiny, naštěstí na závěr duelu se vrátil zpět na střídačku.

Inkriminovaný střet se pak odehrál v době, kdy po sérii vyloučení na obou stranách se hrálo jednu chvíli netradičně tři na tři.

V hektickém závěru se Olomouc rozhodně nechtěla smířit s další porážkou a zkusila hru bez brankáře, v níž ale Michal Velecký střelou do opuštěné klece čtvrtým gólem potvrdil vítězství Draků.

Díky zisku tří bodů má Šumperk nyní již šestibodový odstup od barážových příček a stále také živí i teoretickou naději na účast v play off.

Mora pak vinou porážky v derby klesla na čtvrtou příčku, když na třetí pozici ji přeskočila Dukla Jihlava. Olomouc má však v tabulce k dobru neodehraný zápas s Hradcem Králové.

Salith Šumperk – HC Olomouc 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Branky: 30. Červenka (Haas, Velecký), 45. Meluzín, 46. Sedlák (Holík, Meluzín), 59. Velecký (Holík, Haas) - 14. Kucharczyk (Selingr), 17. Haluza. Vyloučení: 5:8, navíc Řípa a Haluza (oba Olomouc) osobní trest 10 minut. Využití: 2:0. Střely na branku: 34:33. Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Diváci: 1850.
Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Sedlák, Suchý, Tesařík, Ondráček, Gewiese, Pastor - Plášek, Meluzín, Hlinka - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Velecký, Haas – Skoumal, Mičulka, Vrána.
Olomouc: Kašík – Lhotský, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Kotvan, Nedbálek, Horák – Kucharczyk, Kolouch, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Herman, Kucsera – Rác, Zbořil.