Porazit doma Boleslav je super, říká obránce Suchý

Šumperk /ROZHOVOR/ – Jeho střela od modré čáry v sobotním zápase 1. ligy proti Mladé Boleslavi byla nakonec tou vítěznou. Obránce Draků Jiří Suchý svou trefou zvyšoval již na 3:0, pak favorizovaní hosté již pouze dotahovali.

15.9.2012

Jiří Suchý.Foto: Hokej Šumperk 2003

S viditelnou únavou ve tváři se pak po skončení úspěšného zápasu podělil důrazný šumperský zadák o své pocity s novináři.

Jaké jsou vaše první dojmy po tomto nadmíru vydařeném utkání?
První dojmy jsou strašná únava a strašné štěstí (úsměv). Jsem nesmírně šťastný za sebe i za mančaft, protože porazit doma Mladou Boleslav, to je prostě super, byl to nesmírně těžký zápas.

Co jste si v kabině říkali před tímto zápasem, v němž jasným favoritem byli hosté?
Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, je to jedno jestli hrajete proti Boleslavi nebo Písku, jako hráč chcete uspět v každém utkání a jsem rád, že dnes se nám to podařilo.

I přesto, měli jste ze soupeře respekt, Šumperk v zápase mohl jenom překvapit?
Tohle si možná říkali fanoušci, ale my jsme opravdu měli cíl uspět a do zápasu šli bez zbytečného respektu. Podali jsme parádní týmový výkon v čele s výborným Tomášem Štůralou v bráně. A hlavně jsme měli dobrou disciplínu, když jsme nebyli moc vylučovaní a to nám pomohlo.

Právě váš gól bude nakonec zapsán jako ten vítězný, můžete popsat situaci, která mu předcházela?
V přesilovce čtyři na tři mi krásně dal nahrávku Pasty (Tomáš Pastor – pozn. aut.) a mně se to podařilo od modré trefit. Je však jedno, kdo ty góly dá, hlavně, že máme tři body, to je nejdůležitější.

Boleslav přijela do Šumperku coby favorit, Draci pak neměli co ztratit, byla tohle pro vás nějaká výhoda?
Moc to výhoda nebyla. Soupeř po první třetině zjistil, že tady může prohrát, my jsme dokázali překvapit. I když těžko říct, jestli nás hosté podcenili, na ledě to tak příliš nevypadalo.

Jak tým prožíval závěr zápasu? Boleslav stačila ze stavu 3:0 snížit až na 3:2 a o výsledek se bojovalo až do posledních vteřin.
Od stavu 3:0 jsme se trochu zbytečně zatáhli, začali jsme vyhazovat puky ze třetiny, což byla voda na mlýn pro soupeře, ale nakonec jsme výhru naštěstí uhájili. Je každopádně těžké hrát proti takto zkušenému soupeři, navíc pokud se mu podaří vrátit se takovým způsobem do zápasu. Posledních deset minut bylo opravdu hodně náročných.

Příliš šancí tam ale hosté neměli.
Protože jsme hráli obětavě, skákali do střel, do každého souboje šli naplno. Každý z nás na ledě nechal úplně všechno a vyšlo to (úsměv s viditelnou známkou únavy).

Rozloučili jsme se

Týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.