Právě Nový Jičín nepatří k příliš oblíbeným soupeřům Draků, což hosté potvrdili i tentokrát, konečné skóre je sice jasné, o výsledek se však svěřenci trenéra Petra Macháčka prali v Šumperku až do konce, první třetinu pak navíc byli lepším mužstvem.

Hned ve 2. minutě sice měl na hokejce gól šumperský Tomáš Langr, tomu ale sebral tutovku z hole pohotovou lapačkou gólman Slovák, to pak bylo do přestávky prakticky vše, co domácí vymysleli.

Nedařilo se jim ani v přesilovkách, protivník naopak hýřil pohybem a jako první se ujal vedení, když v 5. minutě propálil Kůdelu Lukáš Bednář.
A jestliže během úvodního dějství působili domácí hokejisté spíše ospalým dojmem, v prostřední části přišel razantní obrat, kdy Draci třemi brankami otočili výsledek na svou stranu.

Dvěma góly nejprve nastartoval svůj celek obránce Tomáš Drtil, jenž zatím letošní druholigový ročník absolvuje v parádní formě, na 3:1 poté zvyšoval po pěkné kombinaci další ze šumperských odchovanců Lukáš Králík.

Třetí část následně přinesla divokou přestřelku, v ní ale hráči Nového Jičína, kteří opět dorazili posíleni o několik hokejistů prvoligového Frýdku-Místku či Přerova, už jen pouze marně dotahovali.

Ve 42. minutě snižoval na rozdíl gólu Michal Chvostek, Draci však přispěchali s rychlou odpovědí z hole Michaela Janoty, o minutu později pak upravil již na 5:2 další ze šumperských zadáků Tomáš Sedlák.

Ještě jednou se hosté dostali na dostřel, když po chybné domácí rozehrávce projel šumperskou obranou jako nůž máslem Ivo Kocián a trefil přesně.
Necelé dvě minuty před koncem zkusil Nový Jičín hru bez brankáře, v ní ale potvrdil výhru Draků střelou přes celé kluziště do opuštěné klece Michal Vymazal.

Draci Šumperk – HC Nový Jičín 6:3 (0:1, 3:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 23. Drtil (Vymazal), 33. Drtil (Matějka, Sedlák), 36. Králík (Langr), 47. Janota (Langr), 48. Sedlák (Sedláček, Novosad), 60. Vymazal – 5. Bednář (Kocián), 42. Chvostek (Zdeněk, Slovák II), 49. Kocián. Rozhodčí: Veselý - Laczko, Pechánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 600.d

Šumperk: Kůdela – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Drtil, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Langr, Hroch, Fischer – Ostřanský. Trenér: Aleš Flašar.

Nový Jičín: Slovák – Bahounek, Vašut, Zahradníček, Běhal, Hruška, Metelka, Cabák – Gebauer, Novotný, Chvostek – Zdeněk, Samiec, Sonnek – Uhlár, Bednář, Kocián – Slovák II. Trenér: Petr Macháček.