Po úvodních sedmi zápasech se Šumperk krčí na úplně posledním místě ze všech šestnácti prvoligových týmů. Jediná výhra nad Jihlavou byla smazána řadou debaklů. I první střetnutí Draků s Morou skončilo vítězstvím Olomouce 7:1. Není divu, že se vedení Draků poohlíží po posilách, a podle zákulisních informací se bude kádr Draků měnit tak dlouho, než začne tým plnit letošní cíl: hrát 1. ligu se ctí.

„Nemůžeme být spokojení s výsledky, změny v kádru jsou pak důsledkem těchto výsledků,“ říká Radek Kučera, výkonný ředitel šumperského hokejového klubu. Už včera s týmem trénovali dva ruští hráči, do dnešního zápasu s Olomoucí téměř jistě naskočí obránce Alexej Denisov, druhý Rus, který je útočník, patrně v Šumperku nezůstane. „Nepřesvědčil nás, že má na první ligu. Pravděpodobně ho pošleme do Uničova,“ vysvětlil Kučera.
Vedení klubu netají, že chce do týmu přilákat i další posily, dokonce se hovoří o zvučných jménech, Kučera i prezident klubu Vladimír Velčovský však mlčí zavileji, než sovětští partyzáni. „Nic neřeknu, ještě to není na sto procent. Ale určitě se vyplatí přijít na zápas s Olomoucí. Proč? Neřeknu,“ opakuje dokola Kučera.

Draci nastoupí do klíčového duelu bez útočníka Radka Čížka, kterého z ledu vyhnala patrně silná srdeční arytmie. „Ano, Radek má poměrně velké srdeční potíže, musí proto absolvovat vyšetření,“ informoval ředitel. Ostatní hráči jsou v pořádku. Zcela kompletní nedorazí Olomouc, potrhané vazy v rameni má útočník Martin Davídek. To ale nebude pro Moru taková ztráta, neboť Davídek doposud nastupoval až ve čtvrté formaci.

„V Šumperku to bude asi těžký zápas, ale jsme schopni tam vyhrát,“ říká kouč Mory Petr Fiala. „Musíme se ale na derby připravit a soupeře nepodcenit.“ Ze tří zápasů venku Mora přivezla dva body, když vyhrála 2:1 v prodloužení v Brně a prohrála v Třebíči 3:5 a na Sareze 1:3.

„Máme Olomouci co vracet. Navíc, už musíme doma zabodovat,“ dodává Kučera.

Šumperk – Olomouc, středa 3. října od 18.00 hodin. Čestné buly: Otakar Janecký