Jednání o kontraktu viselo ve vzduchu delší dobu. "Skauti Thrashers se na mě jezdili dívat, měl jsem velkou motivaci. Když jsme všechno uzavřeli, samozřejmě mě to potěšilo. Vždycky jsem si přál hrát NHL, teď jsem zase o kousek blíž," uvedl tehdy po podpisu smlouvy Pospíšil pro server hokej.cz.
Momentálně je český útočník znovu za oceánem, když v těchto dnech absolvuje v Atlantě kemp nováčků, během kterého se hráči trenérům mají možnost ukázat nejen v posilovně či při běhání, ale také na ledě. V průběhu srpna pak Tomáš Pospíšil vyrazí do zámoří znovu, tentokrát již do hlavního kempu Thrashers, kde svede rozhodující boj o místo v základním kádru Atlanty.

V případě, že by se do hlavního týmu neprobojoval, stráví letošní ročník ve farmářském celku Chicago Wolves v soutěži AHL (Americká hokejová liga), kde v závěru uplynulé sezony několik týdnů s tamním mužstvem trénoval. Rodáka ze Šumperka draftovala Atlanta v roce 2005 v pátém kole jako celkově 135. hráče. Účastník letošního mistrovství světa juniorů působí v zámoří od roku 2005, když dvě sezony oblékal dres týmu Sarnia Sting hrající juniorskou ligu OHL. V uplynulé sezoně nasbíral Tomáš Pospíšil v 55 zápasech základní části 67 kanadských bodů za 29 branek a 38 asistencí. Ve čtyřech duelech play off přidal gól a pět přihrávek.

Před odchodem do zámoří působil Pospíšil v mládežnických výběrech Draků a ze Šumperka následně odešel coby hráč deváté třídy do Třince, kde prošel dorostem i juniory a v dresu Ocelářů si zahrál i čtrnáct zápasů v extralize dospělých. Pokud by se tento rok Draci Jakub Kindl i Tomáš Pospíšil prosadili do kádru Detroitu a Atlanty, stanou se tak druhým a třetím šumperským rodákem v nejslavnější lize světa, když v minulosti hrál NHL pouze šumperský Jiří Dopita, jenž oblékl za oceánem dresy Philadelphie a Edmontonu.