V závěrečné periodě utkání 5. kola ELIOD Extraligy dorostu však prožili desetiminutovku, během níž náskok Valachů umazali.

Nechybělo mnoho a za stavu 3:3 mohli dokonat obrat. Na počátku 56. minuty totiž dostali do vínku druhé trestné střílení v krátkém časovém rozmezí. Jenže zatímco s prvním si Štěpán Mann poradil, nájezd číslo dvě Janu Kučerovi nevyšel.

A tak zafungovalo klasické sportovní pravidlo: když nedáš, dostaneš.

Místo aby Mladí Draci uhlídali aspoň částečný bodový zisk, nechali pár chvil před koncem obranou projet jako horký nůž máslem vsetínského Václava Kočího. Ten krásnou individuální akcí poslal zeleno-žluté zpátky do vedení. ROBĚ už o náskok nepřišlo.

Severomoravanům navíc nevyšlo ani nadstavbové prodloužení, které je v mládežnických hokejových soutěžích nově zavedeno i v případě, že jeden z týmů zvítězí po základní hrací době. Šumperku znovu pláchl Kočí, jenž zakončením mezi Ryšavého betony přiřkl Vsetínským další bod k dobru.

„Soupeř se po našem rychlém gólu na začátku třetí třetiny sesypal. Paradoxně jsme špatně rozehraný zápas mohli vyhrát, ale bohužel jsme selhali v koncovce při trestném střílení,“ mrzelo trenéra Mladých Draků Petra Rutara.

„Tým je oproti loňsku hodně oslabený odchody řady hráčů, ale nahradili jsme je kluky, kteří jsou u nás na hostování. Hra na tři pětky ale v dorostu stačí, v závěr už stejně nastupovaly jen dvě lajny,“ pokračoval.

Šumperku patří v tabulce ELIOD extraligy dorostu – skupiny Východ předposlední místo. Postavení může vylepšit v sobotu, jenže mladíky nečeká nic snadného. Pojedou totiž na led prvních Vítkovic.

Šumperští Draci. Ilustrační foto
Draci sestřelili Kopřivnici devítkou, Plášek a Pokorný řádili

HK Mladí Draci Šumperk – VHK Robe Vsetín 3:4 (0:1, 0:2, 3:1 – nadstavba 0:1)

Branky a nahrávky: 42. Fibigr (Kučera), 51. Kučera (Koutecký), 52. Mann (TS) – 14. Kočí (Půček, Kuchařík), 28. Dědek (Kuchařík, Jurek), 40. Bednařík (Kunst), 57. Kočí (Půček), 61. Kočí. Rozhodčí: Dufka – Skokánek, Zedník. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 45.

Šumperk: Ryšavý (Valenta) – Minařík, Korčián, Kareš, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Mann, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Jaroš Trögner, Janech, Hass.