Nebude to procházka růžovým sadem. Tatra skončila po 49 kolech předposlední, do vyřazovacích bojů má nejhorší výchozí pozici. Draky však několikrát potrápila a ukázala, že především na svém ledě pro ně může být tvrdým oříškem. Ze tří výletů na kopřivnické kolbiště modro-žlutí dvakrát padli (5:8 a 4:5 po prodloužení), ve třetím případě ubojovali vítězství 5:3.

„Už v základní části jsme poznali, že je Kopřivnice nepříjemný soupeř, většinou na nás hráli z obrany,“ hodnotí soka zadák Draků Petr Gewiese. „Připravujeme se na ně fyzicky i takticky. Play-off je nicméně jiná soutěž a nezáleží, jestli vyhrajeme o jeden gól, nebo třeba o deset.“

Pravda je, že v domácím prostředí Šumperští sehráli se slezským klubem mnohem kvalitnější duely. V listopadu Kopřivnice vezla ze severní Moravy cenné tři body po fotbalové výhře 2:1, při odvetách už Draci řádili. Poslední tři výsledky hovoří jasně: 5:0, 5:0, 6:1. Šestnáct vstřelených branek a jediná inkasovaná. Pod střechou Tyršova stadionu by svěřenci kouče Jozefa Zavadila neměli mít problém. Klíčové nejspíš bude druhé střetnutí.

K němu totiž Šumperk zajíždí v pondělí 5. března do stánku soupeře. A jak známo, Draci venku zrovna neexcelují. Když tento týden uspěli v Novém Jičíne, uťali čtyřměsíční čekání na výhru mimo vlastní zimák.

Čas vyprázdnit marodku

Do karet jim hraje lepší postavení po základní části. Brali třetí příčku a většinu duelů série odkroutí doma. Vzhledem k tomu, že k určení postupujícího stačí tři výhry jednoho celku, může být teoreticky jasno už ve středu 7. března. To je na programu třetí mač. Případné další jsou na programu v pátek 9. (venku) a v neděli 11. března (doma).

„S Kopřivnicí jsme letos hráli už sedmkrát, takže se navzájem nemáme čím překvapit,“ tuší šumperský kapitán Tomáš Sedlák. „Na druhou stranu do všeho půjdeme po hlavě a každý zápas bude hodně těžký. Tatra má spoustu dobrých hráčů a výborného gólmana, je třeba si sáhnout nad dno sil.“

Důležité také bude, jak se dá šumperské mužstvo zdravotně do kupy. Při minulém domácím zápase s Valašským Meziříčím absentovala řada hráčů, mezi nimi i zmíněný Tomáš Sedlák nebo nejproduktivnější hráč Jiří Půhoný. Ve středu proti Ďáblům už oba nastoupili, stále však chyběl obránce Petr Gewiese.

A co nastane, pokud Draci přejdou přes Kopřivnici? Mohou se v semifinále těšit na Hodonín, jenž ukořistil druhé místo a bude ve volných dnech čekat na vyzyvatele. První Porubě se Severomoravané zatím s jistotou vyhnou.

Rozpis předkola play-off Šumperk - Kopřivnice 1. zápas: sobota 3. března od 17 hodin (doma)
2. zápas: pondělí 5. března od 18 hodin (venku)
3. zápas: středa 7. března od 18 hodin (doma)
Případný 4. zápas: pátek 9. března od 18 hodin (venku)
Případný 5. zápas: neděle 11. března od 17 hodin (doma)