O rozhodnutí se postaral díky odvážnému útočnému výletu obránce Jakub Ferenc.

Zubři si tak pět kol před koncem základní části udrželi páté místo, Šumperk zůstává předposlední.

„Soupeře známe, víme, co hraje. Nepříjemný, tvrdý hokej, který platí na všechny. Hraje vyrovnaně s kdejakými týmy. Nemívá tolik štěstí, jako třeba dnes my. Musím ocenit i kvalitu soupeře," vzkázal svým protějškům trenér Přerova David Kudělka.

Přerovští Zubři (ve žlutém) proti šumperským Drakům

"Co biješ holky!"

Ještě před úvodním buly byl organizaci Mamma HELP, zabývající se bojem proti rakovině prsu, předán symbolický šek na více než sto tisíc korun.

Tolik přerovský klub vybral v rámci projektu „Srdce Zubra bije pro ženy,".

Možná i na to si vzpomněl domácí kotel, když vítal zvučnou posilu v bráně Šumperka Patrika Bartošáka skandováním: „Co biješ holky."

Talentovaný brankář se do Česka vrátil ze zámoří, kde čelil obviněním z domácího násilí.

Strážce šumperské svatyně se ale nenechal rozhodit a hlavně v první třetině dokazoval své kvality. Gól za svá záda nepustil, přestože Přerované měli od začátku jasně navrch.

Ve 12. minutě však hráli hosté přesilovku a naložili s ní skvěle. Daniel Miškovský poslal svůj tým do vedení.

Boj o bod navíc až do konce

Aktivněji vstoupili domácí i do prostřední části hry. Pomohlo stáhnutí hry na tři formace, které bylo vynucené i odstoupením útočníka Petra Mrázka z první formace Přerovských.

Mladá výpomoc z Komety v první třetina schytala nepříjemný puk do obličeje. Do elitní lajny se tak překvapivě dostal Filip Dvořák. Mládežnický reprezentant přitom hrál svůj první mač ve WSM lize.

Změny přinesly ovoce, ve 25. minutě si z postu obránce sjel do střelecké pozice Jakub Grof a nemýlil se – srovnáno.

Domácím se navíc o čtyři minuty později podařilo skóre zápasu otočit. Znovu to byl ofenzivně laděný Grof, jehož nahození od modré prošlo až za Bartošáka.

„Prvních deset minut jsme byli lepší a drželi hru pevně v rukách. Potom jsme najednou prohrávali, ale podařilo se srovnat a dát i gól navíc. Pak možná přišlo z naší strany nějaké uspokojení, ale musím poděkovat mančaftu. Bojoval do samotného závěru, šlo vidět, že chce ten bod navíc," řekl dále Kudělka.

Kouč Šumperka: Nebyli jsme dost silní

Ve 35. minutě ovšem hráli hosté druhou přesilovku a i tentokrát byli úspěšní. Branku na 2:2 obstaral Aleš Holík. Dělovka z levého kruhu mu sedla skvěle.

„Prohrávali jsme, dokázali jsme srovnat. Nerad mluvím o nějakém štěstí. Nebyli jsme natolik silní, abychom strhli zápas na naši stranu. Soupeř byl velice silný v osobních soubojích, měli jsme problém prosazovat se ve středním pásmu. Přerov nás nedokázal nějak systémově přehrát, branky padly po individuálním prosazení se soupeře přes jednoho nebo dva hráče," rekapituloval kouč Šumperka Milan Mazanec.

Třetí třetina byla spíše opatrná z obou stran. O vzrušení se staraly spíše střely z větší vzdálenosti.

Velice nebezpečně pak vypadala teč hostujícího Vrdlovce v poslední minutě základní hrací doby. Klimeš v zubří kleci byl ale připraven.

Velké emoce pak vzplály v prodloužení. A to dokonce dvakrát. Nejprve se radovali Šumperští, ti však v brankovišti puk dotlačili do branky i s Klimešem, rozhodčí gól neuznal pro postavení hráče v brankovišti.¨

Heroická chvíle srdcaře Ference

Na řadu tak přišla heroická chvíle domácího srdcaře Jakuba Ference.

Už už to vypadalo, že vytáhlý bek je sám v útočném pásmu v beznadějné situaci a puk jen nahodí na Bartošáka. Svou střelu si však k překvapení celé MEO Arény dojel a ze vzduchu v pádu sklepl do branky. O cenných dvou bodech bylo rozhodnuto.

„Hráče musím pochválit za bojovnost, že nesložili zbraně za stavu 1:2. My jsme v posledních kolech vedli, ale nedokázali jsme ty zápasy dovést do vítězného konce. Tentokrát jsme to dokázali dovést alespoň k tomu bodu," doplnil na závěr šumperský lodivod.

HC ZUBR Přerov – Salith Šumperk 3:2p (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Grof (Pšurný, Sýkora), 29. Grof (Pšurný), 62. Ferenc – 12. Miškovský (Zdráhal, Káňa), 35. Holík (Fořt, Vrdlovec).

Rozhodčí: Přikryl – Ganger, Rožánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Diváci: 2328.

Přerov: Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Pšurný, Sýkora, Mrázek – Sikora, Král, Stoklasa – M. Kratochvíl, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, Dvořák, Blinka. Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Šumperk: Bartošák – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Puzič, Zdráhal, Bail – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Miškovský, Káňa – Staněk, Plášek, Hlinka – Ostřanský, Brunec. Trenér: Milan Mazanec.

47. kolo první hokejové WSM ligy:

Třebíč – České Budějovice 4:5 (0:3, 2:2, 2:0)
Branky: 29. Polodna, 34. Kristl, 55. Raška, 56. Dolníček – 16. Marek, 19. Zíb, 20. Žálčík, 26. Mikyska, 40. Kolmann. Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 1720.

Benátky nad Jizerou – Litoměřice 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0)
Branky: 10. a 58. Hlaváč, rozhodující sam. nájezd Pletka – 48. Horna, 59. Toman. Rozhodčí: Pražák – Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 5:4, navíc Plodek 10 min., Ulrych – Kopta oba 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 328.

Kadaň – Most 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky: 45. Wágner – 34. a 58. Smolka, 9. Strejček, 22. Nedrda, 46. Rod. Rozhodčí: Bejček – Rampír, Polák. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 350.

Kladno – Ústí nad Labem 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky: 10. Pitule, 55. Redlich – 9. Tenkrát, 47. Chalupa, 63. D. Tůma. Rozhodčí: Krob – Rozlílek, Maštalíř. Vyloučení: 6:6, navíc Skuhravý (Kladno) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2165.

Slavia Praha – Jihlava 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 55. Kašpařík – 23. Mrňa, 32. Seman, 60. Kaláb. Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 9:13. Využití: 0:1. Diváci: 1632.